dashnor sula

Sula: S’njohim si kryetar as Bashën, as Berishën. Duam të ushtrojmë detyrën

Deputeti Dashnor Sula ishte këtë të enjte i ftuar në Euuronews Albania, ku tha se nuk e njeh si kryetar të...

Sula në studio me gjysmë buke: I duhet hequr dhe një fetë që ta blejë një pensionist

Deputeti i Partisë Demokratike, Dashnor Sula ishte i pranishëm në studion e “Now me Erla Mëhilli” bashkë me një gjysmë buke...

Sula replika me Çipën: S’do heshtim kundër Ramës pse u shpall “non grata” Berisha

Deputeti demokrat Dashnor Sula ishte këtë të martë i ftuar në emisionin “Now me Erla Mëhillin” në Euronews Albania ku ka...

Sula: Arsyet pse u bashkuam sot me Berishën dhe falja publike për demokratët

Deputeti demokrat Dashnor Sula, i ftuar në emisioni “Now” me Euronews Albania, theksoi se nga copëzimi i PD, kreu i qeverisë...

Kryeministri i ri? Sula: Tabaku, Bardhi ose Gjekmarkaj, përjashtoj veten

Deputeti i PD-së Dashnor Sula është shprehur se opozita ka nevojë për lidership të ri. Në një intervistë për Euronews Albania, teksa...

Deputeti i PD: T’i themi jo përçarjes, të përfitojmë nga skandalet e PS

Deputeti i PD-së Dashnor Sula, ka komentuar situatën politike në PD. Në një lidhje të drejtpërdrejt për Euronews Albania, ai theksoi se...

“Ne s’bëhemi pengje”, debate mes gazetarit dhe Sulës: E mbushët partinë me hajdutë

Gazetari Reldar Deda dhe deputeti demokrat Dashnor Sula ishin këtë të mërkurë të ftuar në “Now me Erla Mëhillin”, ku kanë...

Sula zbardh debatet në Kryesinë e PD: Kërkuam një platformë të re, ja ç’propozova

Deputeti demokrat Dashnor Sula, tha në një intervistë për Euronews Albania se u largua nga mbledhja e kryesisë së Partisë Demokratike,...

Hapja e garës për kreun e ri të PD, si votuan deputetët gjatë mbledhjes së Kryesisë

Kryesia e Partisë Demokratike zhvilloi dje një mbledhje për të diskutuar rreth mënyrës se si do të drejtohej partia dhe për...

Kryesia e PD merr vendimin, caktohet data e zgjedhjes së kryetarit të ri

Në mbledhjen e Kryesisë së Partisë Demokratike të mbajtur me 6 qershor 2023, Kryesia vendosi hapjen e procesit zgjedhor dhe mbajtjen...

Sula- Manastirliut: Keni krijuar grup parlamentar në burg, do vi dita që ta paguani

Deputeti Dashnor Sula ka reaguar në lidhje me arrestimin e sekretares së përgjithshme të Ministrisë së Shëndetësisë Joana Duro. Në fjalën e...

Premton Sula: Rritja e pagës time do të shkoj për Shoqatën e Jetimëve në Peqin

Deputeti Dashnor Sula, ka marrë fjalën në Kuvend, ku foli për rritjen e pagave të deputetëve që është në rend dite...

Deklarata e forte e Dashnor Sulës: Alibeaj merr 0 bashki

Deputeti i Partisë Demokratike, Dashnor Sula tha në një intervistë për Euronews Albania se Enkelejd Alibeaj nuk do të marrë asnjë...

“Skandaloze”, deputeti demokrat kundër koalicionit me Ilir Metën

Deputeti i Partisë Demokratike, Dashnor Sula është shprehur kundër një koalicioni të kësaj force politike me Partinë e Lirisë të drejtuar...

Nxehen tonet mes demokratëve, Kraja-Dash Sulës: Kush është kryetari i PD-së?

Deputeti i Partisë Demokratike, Dashnor Sula ka debatuar me Akil Krajën, këshilltarin e Sali Berishës, në lidhje me situatën e brendshme...

“Alibeaj s’mund ta refuzojë”, deputeti Sula sqaron propozimin për bashkimin e PD-së

Deputeti i Partisë Demokratike, Dashnor Sula ka dhënë propozimin e tij për bashkimin e Partisë Demokratike në zgjedhjet lokale të 14...