datën

Gjukanoviç shpall datën e zgjedhjeve parlamentare në Mal të Zi

Presidenti i Malit të Zi, Milo Gjukanoviç, shpalli 11 qershorin datë për mbajtjen e zgjedhjeve të jashtëzakonshme parlamentare. Vendimi vjen një ditë...

Sali Berisha njofton datën e protestës së opozitës

Partia Demokratike do të zhvillojë një protestë para Kryeministrisë në 11 shkurt. Vendimi është bërë me dije nga kryetari i PD, Sali...

“Referendum për datën e Çlirimit”, Ndregjoni: Të jetë 8 maji i 1945-ës

Besim Ndregjoni, kryetar Mbarëkombëtar i të Burgosurve dhe të Përndjekurve Politikë tha në Euronews Albania se 29 Nëntori nuk duhet të...