debat

Bushati debat me Zylën: Ai që arrestoi s’ka vepruar si polic por si militant partie

Gazetarin Andi Bushati debatoi me ekspertin e komunikimit, Julian Zylanë emisionin Now lidhur me arrestimin e Fredi Belerit në Himarë. Diskutimi nisi...

Dritan Hila ironizon Andi Bushatin: E mbrojte Dukën kundra Ramës por…

Dritan Hila i kujtoi Andi Bushatit përkrahjen ndaj Armand Dukës duke cituar frazën “kështjella e fundit e opozitarizmit shqiptar”. Hila tha se...

Berisha: Ftoj Ramën në debat, ja çfarë do t’i them përballë

Ish-kryeministri Sali Berisha ftoi kryeministrin Rama për një debat televiziv në lidhje me zgjedhjet lokale të 14 majit. Gjatë një konference me...

Salianji sulmon Gjylametin: Po të ruaj se je zonjë, s’ke nivel të merresh me mua

Deputeti i Partisë Demokratike, Ervin Salianji u përplas në “Now me Erla Mëhillin” me deputeten e Partisë Socialiste, Blerina Gjylametin. Sipas tij,...

“Kush je ti? Mos më bëj si profesoreshë”, Nurellari përplaset me Alishanin

Politologu Adri Nurellari debatoi në “Now me Erla Mëhillin” me gazetaren Alba Alishani ndërsa po flitej për gjyqin e ish-liderëve të...

Rama-Berisha “përplasen” me podkaste| Beteja jo më vetëm në parlament

Përballjet politike mes Sali Berishës dhe Edi Ramës nuk do t’i shohim më vetëm në parlament, përmes akuzave politike, betejave zgjedhore...

Flamur Noka sfidon Arian Çanin: Po të doja i kontrolloja bandat, fitoja për 24 orë

Deputeti demokrat, Flamur Noka ka debatuar me gazetarin Arian Çani në lidhje me zgjedhjet lokale që do të mbahen më 14...

Nxehen tonet mes demokratëve, Kraja-Dash Sulës: Kush është kryetari i PD-së?

Deputeti i Partisë Demokratike, Dashnor Sula ka debatuar me Akil Krajën, këshilltarin e Sali Berishës, në lidhje me situatën e brendshme...

“Foli 45 minuta dhe s’tha asgjë”, Gazment Bardhi për Ramën: U soll si një i pandehur

“Erdhi foli 45 minuta, nuk tha asgjë dhe iku”  kështu e nisi fjalën e tij në seancën e mbajtur këtë të...

“Bashkëpunoi me McGonigal”- Alibeaj i drejton 30 pyetje kryeministrit Rama

Enkeled Alibej ka akuzuar në seancën e kësaj të enjteje parlamentare kryeministrin Rama se ka përdorur njohjet e tij me ish-zyrtarin...

Rama 24-orë përballë opozitës, nis seanca për mocionin me debat me kryeministrin

Që prej disa javësh tashmë çështja McGonigal, është kthyer në debatin kryesore politik në vend. Tashmë ky debat është zhvendosur në seancën...

24 orë debat për McGonigal, Balla: Po përgatitemi për të enjten

Socialistët po përgatiten për mocionin me debat lidhur me çështjen McGonigal që do të mbahet të enjten e dy marsit, datë...

Gjylameti dhe Ristani debat për sherrin në Kuvend: Jam zonja e përgjigjeve

Deputetja e PS, Blerina Gjylameti debatoi me ish-deputetin demokrat Arben Ristani lidhur me mënyrën si po sillet opozita në Parlament. Sipas Gjylametit,...

“E kanë datë të shënuar”- Balla: Mocioni me debat me Ramën do mbahet më 2 mars

Kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla, deklaroi në mbyllje të seancës plenare këtë të enjte se mocioni me...

Gazetari-Klevis Balliut: S’keni asnjë vizion, kush janë kandidatët për zgjedhjet?

Gazetari Reldar Deda ka debatuar me shefin organizativ në Partinë Demokratike, Klevis Balliu në lidhje me kandidatët e opozitës për zgjedhjet...

PD mbledh firmat: Mocion me debat pa limit për çështjen Rama-McGonigal

Deputetët e opozitës kanë depozituar për herë të dytë në Kuvend kërkesën për mocion me debat për çështjen Rama-McGonigal. Dokumenti i firmosur...