dëbora

Dëbora “bllokon” Qafën e Thores, autoritetet apelojnë për kujdes të shtuar

Mëngjesin e sotëm fshati Bogë në Malësinë e Madhe është mbuluar nga dëbora. Reshje bore me intensitet më të lartë janë shënuar...

Dëbora zbardh Llogaranë, ARRSH apel shoferëve për kujdes të shtuar në këto akse

Reshjet e dëborës kanë përfshirë gjatë natës së djeshme disa akse në jug, veri dhe juglindje të vendit. ARRSH bën me dije...

Aksidente, vonesa në transport dhe mungesë energjie, Evropa ‘paralizohet’ nga dëbora

Reshjet e dendura të borës dëmtuan infrastrukturës elektrike në Poloni, veçanërisht në provincat e saj jugore. Zjarrfikësit ndërhynë gati 5000 herë në...

Bllokohet kalimi në Klos-Qafë Murrizë, policia: Shoferët të përdorin aksin e vjetër

Policia ka njoftuar se si pasojë e reshjeve të dëborës aksi rrugor Klos-Qafë Murrizë është bërë i pa kalueshëm për automjetet. Policia...

FOTOLAJM| Dëbora mbulon Nju Jorkun, disa viktima

Banorët e Nju Jorkut, në veri të SHBA-së janë goditur mëngjesin e të shtunës nga një stuhi e rrezikshme që ka...

Pas bombardimeve vjen dëbora, ukrainasit luftë për mbijetesë

Reshjet e para të dëborës këtë dimër kanë vështirësuar më tej sfidat me të cilat përballet Ukraina. Qytete të ndryshme në...

Goma dimërore dhe zinxhirë, ARRSH thirrje për kujdes shoferëve

ARRSH i ka bërë thirrje për kujdes të shtuar shoferëve, pasi dëbora vijon të bjerë me intensitet mesatar në juglindje të...