debore

Rikthehen reshjet e dëborës në juglindje, zbardhen Voskopoja e Dardha

Rikthehen reshjet e dëborës në juglindje. Gjatë mbrëmjes së djeshme reshjet e dëborës kanë prekur fshatrat turistik të Voskopojës e të...

Përfundon puna, hapet qarkullimi në rrugën e Thethit

Mëngjesin e kësaj të shtune ka përfunduar puna për hapjen e rrugës se Thethit. Pas shumë ditësh e bllokuar është hapur rruga...

Kuçi: Dyndje turistësh në Pukë gjatë fundjavave, zgjedhin qëndrimin në bujtina

Vullnet Kuçi, guidë turistke bëri me dije se në Pukë nuk ka pasur probleme me qarkullimin për shkak të dëborës. Në një...

Veriu i Shqipërisë ‘pushtohet’ nga dëbora

Veriu i Shqipërisë është pushtuar jo vetëm nga reshjet e shiut por sidomos gjatë fundjavës ka pasur dhe ulje të temperaturave...

Moti i keq me reshje shiu dhe dëbore, si paraqitet situata në vend

Moti i keq me reshje shiu dhe dëbore ka përfshirë të gjithë territorin e vendit gjatë orëve të fundit. Reshjet e...

Dëborë në Evropë, probleme me qarkullimin rrugor në Kroaci dhe Austri

Pas një fillimi të ngrohtë të dimrit në Kroaci, dëbora e parë ka rënë në rajonet Lika dhe Gorski. Në disa...

Dëborë në Evropë | Probleme me qarkullimin rrugor në Kroaci dhe Austri

Pas një fillimi të ngrohtë të dimrit në Kroaci, dëbora e parë ka rënë në rajonet Lika dhe Gorski. Në disa...

Fotogaleri| 30% e dëborës së 1 muaj ra për 1 ditë në Moskë

Lartësia e borës në Moskë u rrit nga 22 në 33 centimetra gjatë ditës, pasi pothuajse 30 për qind e reshjeve...

‘Zbardhet’ Britania, Polonia dhe Estonia, përmbytje në Bosnje e Kroaci

E gjithë Britania është përfshirë nga reshjet e dëborës që kanë shkaktuar probleme në sistemin e transporteve. Reshjet zgjasin prej disa...

Shi e dëborë në Itali, mijëra shtëpi pa energji

Moti i keq me reshje të dendura shiu ka shkaktuar përmbytje edhe në shtetin fqinj, në Itali. Venecia është përfshirë nga era...

Të premten pritet të zbardhet nga dëbora Dardha dhe Voskopoja

Dita e sotme pritet të jetë e qetë në Korçë, ku sipas sinoptikanëve, nuk do të ketë reshje të dendura të...

Bllokohet rruga e Arbrit nga dëbora

Qarkullimi në rrugën e Arbrit është bllokuar sërish për shkak të reshjeve të dendura të borës në Dibër mbrëmjen e djeshme. Policia...

Dy skiatorë vdesin nga orteku në Austri

Dy skiatorë vdiqën të shtunën nga orteku në Austrinë perëndimore. Policia tha se ngjarja ndodhi disa orë pasi një tjetër ortek...

Lejohet kalimi i kamionëve në Kapshticë

Policia greke ka njoftuar se mjetet e tonazhit të rëndë do të lejohen të hyjnë në Greqi, pasi u ndaluan për...

Dëbora bllokon rrugët në Korçë

Dëbora ka ndaluar, por pasojat janë të dukshme në Korçë. Trashësia nis nga 15 cm në zonat e ulëta deri në...

Rikthehen reshjet e dendura të dëborës, rrugët që kalohen me zinxhirë

Dita e parë e muajit shkurt ka nisur me reshje të dendura të dëborës në mbarë vendin. Reshjet kanë nisur në...