dege

Degët që rrezikojnë të mbyllen në Universitetin Bujqësor të Tiranës

Disa programe studimi në Universitetin Bujqësor të Tiranës rrezikojnë të mbyllen, pasi nuk preferohen nga studentët. "Programi inxhinieri agrare në profilet horti-kulturë...

Regjistrimet në universitete, degët më të preferuara dhe që rrezikojnë të mbyllen

Raundi i dytë i regjistrimeve në universitetet në vend ka përfunduar. Në universitetin "Luigj Gurakuqi" në Shkodër, deri më tani janë regjistruar...

Zgjedhjet në degët e PS, Gjiknuri: 28 prej tyre do drejtohen nga gratë

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Socialiste, Damian Gjiknuri tha se interesi për të kandiduar në degët e PS ka qenë i...

Kandidati i PD-së në Malësi të Madhe tregon pse u bllokua votimi

Isa Rama, njëri nga kandidatët për të marrë drejtimin e Partisë Demokratike në Malësinë e Madhe ka treguar ekskluzivisht për Euronews...

Shpallen fituesit në zgjedhjet e Rithemelimit për 3 degë të PD-së

Degët e PD-së në Peqin, Devoll dhe Mirditë kanë shpallur fituesit. Nga zgjedhjet e rithemelimit dega e Partisë Demokratike në Peqin ka...

Komisioni i Rithemelimit zgjedhje për kryetar në 9 degë të PD-së

Komisioni i Rithemelimit zhvillon të hënën procesin zgjedhor për kryetarin e degës së Partisë Demokratike në 9 degë. Zgjedhjet do të mbahen...

Rrëfimi i një studenti që ka studiuar një degë pa treg pune

Të dhënat e INSTAT zbuluan se këtë vit akademik numri i studentëve pësoi rënien më të madhe me 19 për qind...

Komisioni i Rithemelimit zgjedh kryetarët e PD-së në disa degë

Komisioni i Rithemelimit ka mbyllur zgjedhjen e kryetarëve në disa degë të Partisë Demokratike. Sipas njoftimit për mediat, procesi i votimit është...

Berisha akuzon Alibeajn se ka ndërhyrë për të penguar zgjedhjet në PD

Sali Berisha akuzoi kreun e grupit parlamentar të PD-së, Enkelejd Alibeaj se po nxit përçarjen në parti duke ndërhyrë për të...

Bushati: Të ndalë procesi i zgjedhjeve në degët e PD, po përçahemi

Deputeti demokrat Helidon Bushati tha se proces i nisur nga Komisioni i Rithemelimit për zgjedhjen e kryetarëve të rinj të degë,...

Komisioni i Rithemelimit vijon me zgjedhjet për kryetarët e degëve të PD

Komisioni i Rithemelimit zhvillon sot zgjedhjet në disa degë të Partisë Demokratike. Pas Mallakastrës ku u votua ditën e djeshme, këtë të...

Vetëm 2,2 për qind e studentëve studiojnë për bujqësi dhe veterinari

Ekonomiku dhe juridiku janë degët e preferuara për studim në Shqipëri, ndërsa bujqësia dhe veterinaria renditen në fund. Interesi në rritje është...