Dëmet

Moody’s: Dëmet nga zjarri në Hawaii deri në gjashtë miliardë dollarë

Kompania amerikane Moody's, e cila merret me analizën e rrezikut të fatkeqësive natyrore, njoftoi sot se dëmi financiar i vlerësuar nga...

U shkatërruan 3900 prona dhe makina, dëmet nga protestat në Francë 650 mln euro

Sipas vlerësimeve të para të Shoqatës së Kompanive të Sigurimeve në Francë, dëmi nga protestat e fundit llogaritet në 650 milionë...

104 miliardë $ dëmet e tërmetit, Erdogan bën bilancin në Konferencën e Donatorëve

Dëmet e shkaktuara nga tërmeti që tronditi jug-lindjen e Turqisë në fillim të shkurtit e ku mbetën të vrarë rreth 50...

Epiqendra në Klos, pasojat e tërmetit që goditi Shqipërinë

Ministria e Mbrojtjes ka reaguar në lidhje me tërmetin e fortë që goditi Shqipërinë në orët e vona të mbrëmjes së...

Dëmet që lanë pas përmbytjet, të hënën nis verifikimi i dëmeve në Qarkun e Shkodrës

Ditën e hënë pritet të nisin verifikimet në terren sa i takon dëmeve të shkaktuara nga përmbytjet. Janë rreth 3 mijë hektarë...