demokratet

Salianji: Pa demokratët e primareve do faleshin 61 bashkitë!

Deputeti i Partisë Demokratike, Ervin Salianji tha në një intervistë për Euronews Albania se pa kandidatët demokratë të dalë nga primaret,...

Denar Biba parashikon si do të ndajnë votën demokratët më 14 maj

Ish-kreu i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Denar Biba tregoi për “Barometri” në Euronews Albania se si do e ndajnë votën demokratët...

Si e pritën demokratët dhe republikanët paralajmërimin e Trump për arrestimin

Analisti Medlir Mema tha në një intervistë për Euronews Albania se ndaj ish-presidentit amerikan Donald Trump po hetohet për 10 vepra...

Alibeaj-Berishës: T’i çosh demokratët në një logo tjetër, kundër statutit

Kreu i grupit parlamentar të Partisë Demokratike, Enkelejd Alibeaj tha pas përfundimit të mbledhjes së kryesisë dhe mbledhjes së grupit parlamentar...

Zgjedhjet lokale, deputetja: Demokratet të mërzitur me problemet brenda shtëpisë

Deputetja e Partisë Demokratike, Ori Nebiaj teksa komentoi gjetjet e Barometrit në Euronews Albania, tha se perceptimi pesimist i demokratëve në...

Deputeti i PD thirrje për bashkimin demokratëve: Jemi vëllezër, kemi luftuar bashkë

Deputeti i Partisë Demokratike, Dashnor Sula, apeloi që PD të bashkohet në zgjedhjet lokale të 14 majit. Nga studion e Review në...

McGonigal| PS pretendon se firmat janë falsifikuar, deputetët e PD do të pyeten

Sekretariati i Etikës në Kuvend vendosi të thërrasë në seancë dëgjimore 3 deputetët e Partisë Demokratike. Bëhet fjalë për Belind Këlliçin, Agron Shehajn dhe Oerd...

Demokratët e Durrësit, Vlorës e Gjirokastrës nisen drejt Tiranës për protestën

Opozita organizon sot protestën e katërt, në atë që e ka paralajmëruar prej kohësh se do të jetë një “stinë” protestash...

“Urimet e përzemërta”- Meta shpërndan videon e Berishës nga Laçi

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta, ka shpërndarë në rrjetin social facebook një video nga momenti kur kreu i Partisë...

Demokratët s’kanë bërë sa duhet për Dibrën, thotë Dhurata Çupi

Deputetja e Partisë Demokratike, Dhurata Çupi tha në RinOn se ka qenë prezentë që prej vitit 2016 në të gjitha problematikat...

Fitorja në Arizona, demokratët vetëm një vend larg kontrollit të Senatit amerikan

Senatori demokrat Mark Kelly fitoi rizgjedhjen të premten në shtetin vendimtar të Arizonës, duke mundur republikanin Blake Masters, duke bërë kështu...

Socialistët dhe demokratët vlerësojnë ndryshe punën e bërë për të përndjekurit

Ata që mendojnë më shumë se Shqipëria s’ka bërë asgjë për ish-të përndjekurit politikë janë votues të PD-së që zënë 85.7%...

Obama po ndihmon demokratët në fushatën para 8 nëntorit 

Barack Obama po përpiqet të bëjë diçka që nuk ka mundur ta bëjë në dy mandatet e tij si president. Ai po...

‘Veliajn s’e duan as socialistët’, Noka: Demokratët të shkojnë bashkë në zgjedhje

Deputeti Flamur Noka thotë se demokratët janë të hapur pa asnjë kusht për bisedime mes tyre në mënyrë që të shkojnë...

Berisha rikthehet në krye të PD-së: U krye, do çlirojmë Shqipërinë

Sali Berisha është rizgjedhur në krye të Partisë Demokratike. Pas deklarimit të rezultatit, Berisha shprehu mirënjohjen për të gjithë ata që votuan...

Emri që demokratët do të votonin për kryetar të PD

Tre në pesë (58,7%) shqiptarë mendojnë se Sali Berisha duhet të tërhiqet nga politika. Mes qytetarëve shqiptarë, që në zgjedhjet e fundit...