demokratet

‘Veliajn s’e duan as socialistët’, Noka: Demokratët të shkojnë bashkë në zgjedhje

Deputeti Flamur Noka thotë se demokratët janë të hapur pa asnjë kusht për bisedime mes tyre në mënyrë që të shkojnë...

Berisha rikthehet në krye të PD-së: U krye, do çlirojmë Shqipërinë

Sali Berisha është rizgjedhur në krye të Partisë Demokratike. Pas deklarimit të rezultatit, Berisha shprehu mirënjohjen për të gjithë ata që votuan...

Emri që demokratët do të votonin për kryetar të PD

Tre në pesë (58,7%) shqiptarë mendojnë se Sali Berisha duhet të tërhiqet nga politika. Mes qytetarëve shqiptarë, që në zgjedhjet e fundit...

Shqiptarët nuk ndahen në parti për vendet më miqësore

Shqiptarët nuk ndahen në parti kur vjen puna për të gjykuar se cilat janë vendet më miqësore me vendin tonë. Socialistët dhe...