demokratike

LDK kërkon uljen e akcizës dhe TVSH-së për naftën

Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK) ka reaguar për rritjen çmimit të karburanteve në Kosovë, të enjten në Parlament. LDK bëri kërkesë për...

​PDK kërkon të mos votohet projektligji për pagën minimale në Kosovë

Partia Demokratike e Kosovës (PDK) i ka kërkuar Qeverisë së Kosovës që të tërheqë Projektligjin për pagën minimale, ta ndryshojë e...

Ngjarja në Elbasan, Balla: Njëri prej personave, me pozicione drejtuese në PD

Për përplasjen me armë në Elbasan para zgjedhjeve të përgjithshme që la 1 të vdekur e 4 të plagosur, Taulant Balla...

Balla akuzon PD-në si anti-amerikane pas zgjedhjes së Berishës në krye

Kreu i Grupit Parlamentar i Partisë Socialiste, Taulant Balla akuzoi Partinë Demokratike se është anti-amerikane, nisur nga fitorja e Sali Berishës...

7 deputetë të PD-së i kërkojnë Kuvendit Komision për investimet strategjike

Shtatë deputetë të Grupit Parlamentar i Partisë Demokratike i ka bërë kërkesë Kuvendit për ngritjen e një Komisioni të posaçëm për...

Heqja e vizave me Rusinë rrezikon sigurinë kombëtare, thotë deputeti Çollaku

Deputeti i PD-së Kreshnik Çollaku thotë se liberalizimi i vizave me Rusinë vë në rrezik sigurinë kombëtare. “Në një situatë sanksionesh të...

Gazetari Minga: Berisha nuk arriti ta marrë PD-në, mund të krijojë parti të re

Nëse Gjykata e Apelit i jep të drejtë Alibeajt që ka ankimuar vendimin e Gjykatës për të njohur Kuvendin e 11...

Bujar Kapexhiu tregon si u bë pjesë e Këshillit Kombëtar e pse u afrua me PD-në

Artisti Bujar Kapexhiu rrëfeu në emisionin Sot në Euronews Albania se si u bë pjesë e Këshillit Kombëtar të Partisë Demokratike,...

Kandidati i PD-së në Malësi të Madhe tregon pse u bllokua votimi

Isa Rama, njëri nga kandidatët për të marrë drejtimin e Partisë Demokratike në Malësinë e Madhe ka treguar ekskluzivisht për Euronews...

Komisioni i Rithemelimit zgjedhje për kryetar në 9 degë të PD-së

Komisioni i Rithemelimit zhvillon të hënën procesin zgjedhor për kryetarin e degës së Partisë Demokratike në 9 degë. Zgjedhjet do të mbahen...

Shpallen fituesit në zgjedhjet e Komisionit të Rithemelimit në 5 degët e PD-së

Komisioni i Organizimit dhe Kontrollit të Operacioneve Elektorale të Partisë Demokratike mbajti të dielën zgjedhjet për Kryetar në 5 degë të...

Alibeaj propozon një platformë për bashkimin e PD-së

Kreu i Grupit Parlamentar të PD-së, Enkelejd Alibeaj u propozoi deputetëve të PD-së një platformë për bashkimin e Partisë Demokratike, të...

Paloka: E pranuam Alibeajn për të mos përçarë PD-në

Komisioni i Rithemelimit e ka pranuar Enkelejd Alibeajn si kryetar të Grupit Parlamentar të PD-së për të mos krijuar çarje të...

PDK-ja e quan populiste mbështetjen e qeverisë për prillin

Partia Demokratike e Kosovës e ka quajtur populist vendimin e Qeverisë Kurti për të mbështetur me nga 100 euro pensionistët, të...

Këlliçi: Në riorganizimin e PD-së në degë përfshihen edhe mbështetësit e Bashës

Në pritje të 30 prillit, kur Komisioni i Rithemelimit ka thirrur Kuvendin e Partisë Demokratike pasi u shtyu atë të 22...

Legalizimi i kanabisit do sjellë lulëzimin e trafikut të drogës, thotë Noka

Deputeti i PD-së Flamur Noka ka reaguar për mundësinë e legalizimit të kanabisit për përdorim mjekësor në Shqipëri. Sipas Nokës, me legalizimin...