demtim

Gripi i shpendëve përgjysmon foletë, dëmtohet pelikani kaçurrel

Gripi i shpendëve ka dështuar proçesin e riprodhimit të pelikanit kaçurrel, në Parkun Kombëtar Divjakë Karavasta. Drejtori i këtij parku, Ardian Koçi,...

A është e rrezikshme ngritja e peshave në palestër? Përgjigjet mjeku

Proteza e gjurit ose artroplastika është një ndërhyrje që realizohet për të zëvendësuar pjesën e dëmtuar të gjurit nëpërmjet një proteze...

Ortopedi tregon nga se shkaktohen dëmtimet e gjurit

Menisqet janë struktura të cilat janë në mes të artikulacionit të gjurit, shumë të rëndësishme për pjesën e gjurit nga ana...

Sulmet ruse kanë dëmtuar tubacionet e gazit në Luhansk, thotë zyrtari ukrainas

Autoritetet ukrainase thanë se bombardimet e kryera nga ushtria ruse gjatë natës, kanë dëmtuar tubacionet e gazit në qytetet Severodonetsk dhe...