dënim

A arrestohet Putin nëse shkel në një nga vendet anëtare të Gjykatës? Flet eksperti

Eksperti i sigurisë Adrian Shtuni tha në një intervistë për Euronews Albania se arrestimi i Vladimir Putin në një nga vendet...

A do të lirohet sot Diana Bahçja? Avokatja Gjonaj bashkohet me apelin e familjarëve

Avokatja Eranda Gjonaj iu bashkua apelit të familjarëve të Diana Bahçjas për lirimin e saj. Ajo tha në një intervistë për “Good...

Avokatja për nënën lehonë: Dënimi të shtyhej derisa fëmija të shkonte 1 vjeç

Avokatja Eranda Gjonaj tha në një intervistë për “Good morning Albanians” në Euronews Albania se dënimi për nënën lehonë në Shkodër...

Operacioni “Plumbi i artë”, lihet në qeli ish-oficeri Palushi

GJKKO ka lënë në qeli Leonard Palushin, i cili në vitin 2020 ka qenë shef i Sektorit për Hetimin e Krimeve...

“Për UÇK-në dhe të vërtetën”- Shqiptarët protestë në Hagë më 1 mars

Në Hagë, aty ku ndodhet selia e Gjykatës Speciale do të ketë një protestë më 1 mars. Janë shqiptarët e diasporës ata...

Gjykata në Itali zbulon arsyen e dënimit të Juventusit

Gjykata e Apelit në Itali ka publikuar arsyet pse Juventusi u dënua me 15 pikë pas hetimeve për implikime financiare. “Binaconerët” u...

Behgjet Pacolli: Nëse Xhaka dënohet për fanellën Jashari gjobën e paguaj unë

Biznesmeni Behgjet Pacolli deklaroi se nëse Granit Xhaka dënohet sepse veshi fanellën me mbiemrin Jashari në fund të ndeshjes me Serbinë,...

Dogji partneren dhe kreu 18 vite burg, britaniku dënohet më 15 të tjera

Një burrë është dënuar me 15 vite të tjera burgim – përveç 18 që ka kryer tashmë – për djegien e...

SPAK kërkon 1 vit burg për kryebashkiakun e Mallakastrës

SPAK kërkon shpalljen fajtor të kryebashkiakut të Mallakastrës, Qerim Ismailaj për falasifikim të formularit të dekriminalizimit. Zyrtari akuzohet se nuk ka deklaruar...

16 vite burg për postimet në Twitter, amerikani dënohet në Arabinë Saudite

Një qytetar amerikan është dënuar me 16 vite burg në Arabinë Saudite për qëndrime kundër qeverisë në rrjetin sociale Twitter. Sad Ibrahim...

Gazetari turk kërkon azil në Shqipëri, rrezikon dëbimin drejt Turqisë

Një shtetas turk ka kërkuar azil në Shqipëri pasi pretendon se në vendin e tij i rrezikohet jeta. Ahmet Emre Okur është...

Bylykbashi i prerë: Të dënojmë kriminelët komunistë që janë gjallë

Deputeti i Partisë Demokratike Oerd Bylykbashi bëri thirrje për nisje të hetimeve dhe dënimeve me Gjykatë Penale të kriminelëve komunistë që...

Gazetari rus dënohet me 22 vjet burg, akuzohet për tradhti 

Një gazetar investigativ rus është dënuar me 22 vite burg për akuzën e “tradhisë së lartë”. Ivan Safronov u shpall fajtor për...

Sulmi në Capitol, dënohet ish-polici që goditi me shtizë një nga oficerët

Një oficer në pension i Departamentit të Policisë së Nju Jorkut është dënuar me 10 vjet burg për sulmin ndaj Capitol...

Akuza për pornografi? Ernest Tushe: Po të doni ju tregoj kalendarin

Ernest Tushe, ish-i përndjekur politik sqaroi për Euronews Albania çështjen e kalendarit që u vlerësua me 1 vit e gjysmë burg...

51 veta në dhomë, Ernest Tushe rrëfen njohjen me Maks Velon dhe emra të njohur

Ernest Tushe u akuzua për marrëdhënien e tij me vajzën e ambasadorit italian në Shqipëri. Për këtë arsye ai bëri burg...