dënim

Bylykbashi i prerë: Të dënojmë kriminelët komunistë që janë gjallë

Deputeti i Partisë Demokratike Oerd Bylykbashi bëri thirrje për nisje të hetimeve dhe dënimeve me Gjykatë Penale të kriminelëve komunistë që...

Gazetari rus dënohet me 22 vjet burg, akuzohet për tradhti 

Një gazetar investigativ rus është dënuar me 22 vite burg për akuzën e “tradhisë së lartë”. Ivan Safronov u shpall fajtor për...

Sulmi në Capitol, dënohet ish-polici që goditi me shtizë një nga oficerët

Një oficer në pension i Departamentit të Policisë së Nju Jorkut është dënuar me 10 vjet burg për sulmin ndaj Capitol...

Akuza për pornografi? Ernest Tushe: Po të doni ju tregoj kalendarin

Ernest Tushe, ish-i përndjekur politik sqaroi për Euronews Albania çështjen e kalendarit që u vlerësua me 1 vit e gjysmë burg...

51 veta në dhomë, Ernest Tushe rrëfen njohjen me Maks Velon dhe emra të njohur

Ernest Tushe u akuzua për marrëdhënien e tij me vajzën e ambasadorit italian në Shqipëri. Për këtë arsye ai bëri burg...

Në burg se donte vajzën e ambasadorit, Tushe: 8 vjet dënim si agjent i huaj

Ernest Tushe, ish-i përndjekur politik tregoi momentin kur u arrestua, sepse kishte nisur një romancë me vajzën e ambasadorit italian në...

Avokati i ‘spiunit’ ukrainas mbrohet me deklaratat e Ramës

Fedil Alpatov, ukrainasi i arrestuar së bashku me dy rusë për spiunazh ka kërkuar lirimin nga burgu. Në ankimimin e tij, Aplatov...

Lirohet nga burgu ish-drejtori i RTSH-së

Ish-drejtori i RTSH-së, Thoma Gëllçi është liruar nga burgu të martën. Vendimi është marrë nga GJKKO, që pranoi kërkesën e avokatit Dorian...

SPAK heton Metën, Ngjela: Sjellja e tij tregon se është fajtor

SPAK ka kërkuar nga KQZ një kopje të formularit të vetëdeklarimit për Ilir Metën ‘si pjesë e hetimeve që po kryen...

Të burgosesh në Spaç se shkruan poezi, historia e dhimbshme e Ylber Merdanit

Të shikosh lotët e nënës plakë, të shikosh të dridhen ato thinja, të shikosh shtëpinë gjithë në flakë, nuk ke as...

Dënohet financiari i Trump, shpallet fajtor për mashtrim dhe evazion fiskal

Shefi i financave të kompanisë së ish-presidentit Donald Trump është shpallur fajtor për mashtrim dhe evazion fiskal nga një gjykatë e...

Dënim i përjetshëm për gjermanin që vrau 6 persona në një sulm me makinë

Një burrë i cili vrau 6 persona ndërsa ngiste makinën mes një turme këmbësorësh në një qytet gjerman në vitin 2020...

Gjykata lë në burg ish-shefin e postës së Dhërmiut

Sokol Bode, ish-shefi i Postës së Dhërmiut, i arrestuar 11 gusht në Berat, pas 5 vitesh arrati ka dalë mëngjesin e...

Specialja i vazhdon paraburgimin Kadri Veselit

Ish-kryeparlamentarit Kadri Veseli, i është vazhduar paraburgimi nga Gjykata Speciale në Hagë. Kjo është bërë e ditur në një vendim tjetër të...

SPAK operacion blic në Elbasan, arrestohet gjyqtarja dhe avokati

Zamora Vyshka dhe Ilir Pashaj gjyqtare dhe avokat në Elbasan janë arrestuar për korrupsion. Familjarët e një personi të arrestuar i kanë...

Dyshimet për dy shtetet për sulmin kibernetik ndaj Shqipërisë | 5 ngjarje

Rama për sulmin kibernetik: Dyshojmë për dy shtete Sulmi kinernetik është organizuar nga një shtet dhe janë dy shtetet për të...