dënim

Rezoluta e re e PD-së: Dënohet bojkoti dhe djegia e mandateve

Përfaqësuesi ligjor i Komisionit të Rithemelimit, Ivi Kaso prezantoi para delegatëve të pranishëm në Kuvendin Kombëtar, rezolutën e re të Partisë...

Françesko Beketi ankimon dënimin me burg

Biznesmeni italian, Françesko Beketi ka ankimuar në Apel vendimin e dhënë ndaj tij më 23 shkurt, ku Gjykata e Tiranës e...

Rregulluan shtëpinë vetë nga dëmet e tërmetit, dënohen qytetarët

Gjatë vitit 2021 ndërtimet pa leje u rritën me 11 % krahasuar me vitin 2020. Tendenca në rritje lidhet edhe me faktin...

Enkelejda Hoxha rrëfen ditën e arrestimit në Gjykatën e Krujës

Ish-gjyqtarja e Krujës, Enkelejda Hoxha ka treguar momentet e para të arrestimit, ndodhur mëngjesin e 11 shkurtit të vitit 2021. Në një...

Ish-bankieri zviceran dënohet me gati 4 vjet burg

Ish-kreu i një banke në Zvicër është dënuar me gati 4 vite burg për disa akuza, përfshirë mashtrim. Pierin Vincenz, 65 vjeç,...

Bojken Lako dënohet me 3 vjet burg, i kthehet në liri me kusht

Gjykata e Tiranës ka dënuar me 3 vjet burg për ndërtim të paligjshëm këngëtarin Bojken Lako. Me gjykim të shkurtuar dënimi...

Lefter Koka mbetet në burg

Gjykata e Lartë ka refuzuar kërkesën e ish-ministrit të Mjedisit, Lefter Koka për zbutjen e masës së sigurisë arrest me burg. Koka...

Navalni rrezikon 13 vite burg për mashtrim

Opozitari i Kremlinit Alexei Navalni, i cili ndodhet në burg, u shpall fajtor për mashtrim nga Gjykata ruse. Prokurorët kërkuan dënim me...

181 të dënuar përjetë në burgjet e Shqipërisë

181 shtetas vuajnë dënimin me burgim të përjetshëm, 122 prej të cilëve në burgun e sigurisë së lartë në Peqin. Ligji i...

Ekskluzive l U kap me drogë, 44-vjeçarja tregon si përfundoi transportuese

Raida Kollobani, 44-vjeçarja e dënuar në Itali për trafik ndërkombëtar të lëndëve narkotike,  rrëfen pse zgjodhi me dëshirën e saj të...

Zbardhet vendimi për Tahirin, i hapet rrugë rekursit në Gjykatën e Lartë

Gjykata e Apelit të Posaçëm Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar ka zbardhur zyrtarisht vendimin për dënimin e ish-ministrit të Brendshëm...

Elton Bano reagon pas kërkesës së PD-së për përjashtimin e tij nga zgjedhjet

Elton Bano e ka cilësuar shpifje arsyen për kërkesën e Partisë Demokratike për përjashtimin e tij nga zgjedhjet e pjesshme vendore. Partia...

Pse nuk përfitoi liri me kusht Saimir Tahiri

Janë disa kritere të përcaktuara nga ligjvënësit që Tahiri nuk i përmbushte për të përfituar liri me kusht siç kishte vendosur...

Samir Tahiri kokë turku për integrimin në BE, pretendon avokati

Saimir Tahiri u dënua për t’i treguar Evropës se Shqipëria ka bërë një reformë të denjë në drejtësi dhe i ka...

Arsyet që çuan në dënimin e Saimir Tahirit, sipas Gjykatës

Gjykata e Apelit të Posaçëm ka vërtetuar me prova se Saimir Tahiri ka përfituar nga Moisi Habilaj dhe Artan Habilaj për...

Basha reagon pas dënimit të Tahirit

Pas dënimit nga Gjykata me 3 vite e 4 muaj burg për Saimir Tahirin, ka reaguar kreu i PD-së Basha ku...