dënon

Juventus dënohet me -10 pikë, zbret në vendin e shtatë

Juventus është dënuar përfundimisht me heqjen e 10 pikëve nga Gjykata Federale e Apelit, në rigjykimin e çështjes së manipulimit të bilanceve,...

Irani dënon me vdekje 5 persona, akuzohen se punuan për Izraelin

Një gjykatë në qytetin veriperëndimor të Iranit, Urmia, ka dënuar me vdekje pesë persona – katër burra dhe një grua –...

OSBE dënon sulmin ndaj 2 të rinjve në Shtërpcë: Autorët para drejtësisë

Misioni i OSBE-së në Kosovë ka dënuar sulmin ndaj dy qytetarëve të Kosovës në Shtërpcë. Në reagimin e tyre thuhet se veprimi...

Kurti dënon ashpër sulmin ndaj dy qytetarëve në Shtërpcë

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti ka thënë se e dënon sulmin ndaj dy qytetarëve që ndodhi pasditen e së premtes...

GJKKO dënon me 15 vjet burg iranianin e akuzuar për terrorizëm

GJKKO dënon me 15 vite burg iranianin Bijan Poladrag, të akuzuar nga SPAK për terrorizëm. Procesi ndaj Poladrag u zhvillua me gjykim...

Irani dënon me vdekje 4 të akuzuar për bashkëpunim me Izraelin

Irani ka dënuar me vdekje katër persona, të cilët i ka akuzuar për bashkëpunim me Izraelin. Kështu njoftoi Agjencia e lajmeve Mehr...

Strasburgu dënon Shqipërinë, ligji i Kushtetueses cenon të drejtat e njeriut

Ndryshimet në ligjin për funksionimin e Gjykatës Kushtetuese në kuadër të reformës në drejtësi shkelin parimin e sigurisë juridike dhe të...

NATO dënon sulmin e Iranit ndaj Shqipërisë

NATO ka dënuar sulmin kibernetik të Iranit ndaj Shqipërisë. Përmes një deklarate, Aleanca e Atlantikut të Veriut shprehet se aleatët mbështesin...

Francesco Becchetti dënohet me 17 vite burg

Gjykata e Tiranës dënoi me 17 vjet burg biznesmenin italian Francesco Becchetti. Prokuroria e Tiranës kishte kërkuar 20 vjet burg për biznesmenin. Becchetti...