denoncim

Kapllanaj: Do denoncojmë ata që sillen me armë në brez, mos t’ju frikësojë humbja

Kandidati i Partisë Demokratike për bashkinë Mallakastër, Agron Kapllanaj ka denoncuar presionet dhe praninë e bandave të armatosura në qytet. Sipas tij,...

Bizneset nuk japin pagat e plota në bankë, punonjësit nuk denoncojnë

Shqipëria përballet me probleme në tregun e punës. Shqetësim kryesor mbetet mosdeklarimi i pagës së plotë në bankë dhe mungesa e...

‘Hiqet si punonjës i Tatimeve”, DPT thirrje qytetarëve: Denoncojeni këtë person

Administrata Tatimore ka identifikuar individë të caktuar që mashtrojnë bizneset duke u prezantuar si punonjës tatimorë, por nuk janë të punësuar...

Agron Shehaj e denoncoi për mbylljen e biznesit, reagon kryeministri Rama

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas denoncimit të deputetit demokrat, Agron Shehaj, i cili tha se policia ka mbyllur biznesin e...

‘Hakmarrje e Ramës’, denoncimi i deputetit Shehaj: Policia më mbylli biznesin

Deputeti i Partisë Demokratike, Agron Shehaj deklaroi këtë të enjte, se policia ka mbyllur biznesin e tij dhe ka sekuestruar ambientet...

Haliti-Metës: Lekët që ke vjedhur mbajnë me 1 vit rroga të majme gjithë Shqipërinë

Ish-deputeti Halit Valteri i është përgjigjur akuzave të kreut të Partisë së Lirisë, Ilir Metës pasi SPAK nisi hetimet për këtë...

Zbardhet denoncimi i familjarëve për Ervis Martinajn

Deklarata e Faik Martinajt, xhaxhait të Ervisit i cili është një nga të shumëkërkuarit e policisë dhe Strukturës së Posaçme (SPAK) është...

Në kërkim nga SPAK, familjarët denoncojnë zhdukjen e Ervis Martinajt

Familjarët e Ervis Martinajt, një nga të shumëkërkuarit e policisë dhe Strukturës së Posaçme (SPAK) kanë denoncuar në polici se kane...

Paralajmërimi i Brisida Shehajt: Nesër do denoncojmë një skandal të rëndë

Koordinatorja për luftën kundër korrupsionit në Partinë e Lirisë, Brisilda Shehaj bëri të ditur se ditën e nesërme, do të denoncojë...

Komisioni Evropian denoncon Hungarinë për sulm ndaj komunitetit LGBTI

Komisioni Evropian ka denoncuar Hungarinë në Gjykatën Evropiane të Drejtësisë në lidhje me të ashtuquajturin akti i mbrojtjes së fëmijëve, që...

LSI e denoncoi për inceneratorët, e moshuara në SPAK: Kam shitur kanaçe

Këtë martë, Prokuroria e Posaçme (SPAK) urdhëroi pezullimin e kompanive të përfshira në aferën e inceneratorit të Tiranës, pas denoncimit të...

1/3 e njoftimeve të policisë së Korçës lidhen me dhunën në familje

Një në tre njoftime të policisë së qarkut të Korçës lidhet me dhunën në familje. Megjithatë, edhe në rastet kur personat e...

Komisioni hetimor zvarriti çështjen e inceneratorëve, thotë Kryemadhi

Monika Kryemadhi deklaroi se komisioni hetimor nuk e ndihmoi procesin e hetimit të inceneratorëve, por e zvarriti atë. Në intervistën në “Now”...

Arrestohet 30-vjeçari që rrahu 2 vajza në rrugë pa asnjë arsye

Policia ka arrestuar 30-vjeçarin Denis Telo pasi ka ushtruar dhunë ndaj 2 vajzave teksa ecnin në rrugë. Albina Ruko dhe Mirela Ruko,...