deputetë

Ndezën tymuese në sallë, PS kërkon përjashtimin e 3 deputetëve

Partia Socialiste ka kërkuar përjashtimin e 3 deputetëve të PD për veprimet e kryera për bllokimin e punimeve të parlamentit gjatë...

U konfrontua fizikisht dhe verbalisht me deputetin e PD, reagon Dashnor Sula

Deputeti i Partisë Demokratike, Dashnor Sula, ka reaguar për herë të parë pas përplasjes fizike dhe verbale që pati me kolegun...

Tensione në kryesinë e Kuvendit, garda rrethon godinën

Deputetët e përjashtuar të grupit parlamentar të Partisë Demokratike nuk janë lejuar të hyjnë në ambientet e kryesisë së Kuvendit. “Deputetët nuk...

“Deputetët s’kanë të drejta”, Berisha pas përjashtimit të Nallbatit: Provokim i ulët

Ish-kryeministri Sali Berisha ka mbajtur fjalën e tij në Kuvend pas përjashtimit të deputetit të Devollit, Bledion Nallbati. Ky i fundit bllokoi...

23 deputetët e PD ende të përjashtuar, Bardhi: Do jemi ne seancë

As seanca plenare e 30 tetorit me gjasë nuk do të  zhvillohet në kushte normale. Kjo pasi 23 deputetë të Partisë Demorkatike...

Arian Çani revoltohet me deputetët e PD: Duhet përleshje, s’jeni seriozë

Gazetari Arian Çani tha në një intervistë për “Now me Erla Mëhillin” se aksioni opozitar lë për të dëshiruar. Sipas tij deputetët...

Përjashtimi i deputetëve, Gjekmarkaj: Basha mashtron për t’ia faturuar Bardhit

Deputeti i Partisë Demokratike, Agron Gjekmarkaj deklaroi se vendimi i Lulzim Bashës për të përjashtuar 11 deputetë që i përkasin grupit...

Basha përjashton 11 deputetë! Edvin Kulluri jep arsyet në Euronews

Sekretari për Marrëdhëniet me Publikun në PD, Edvin Kulluri tregoi në një intervistë për Euronews Albania arsyet e vendimit të kreut të...

Bardhi: Edhe deputetët pro-Basha mund të jenë pjesë e Komisionit të Posaçëm Zgjedhor

Gazment Bardhi foli për mediat pas mbledhjes në Kukës. Ai u pyet sa i takon listës së emrave të Komisionit të Posaçëm...

Shefja e SHISH në Komisionin e Sigurisë, mbyllet mbledhja pas debateve të deputetëve

Deputetët e Partisë Demokratike në Komisionin e Sigurisë Kombëtare kanë kërkuar që drejtuesja e SHISH, Vlora Hyseni, të sqarojë rolin e...

“Po na poshtëroni, a më njeh kush jam?” Sherri i deputetëve me militantët e Bashës

Rikthimi i Lulzim Bashës ka ngritur polemika sa i takon situatës në PD apo lidershipit të partisë. Kulmi arriti mesnatën e së...

Kreshnik Spahiu: 20% e deputetëve nuk jetojnë me rroga, por….

Juristi Kreshnik Spahiu tha në “Now me Erla Mëhillin” se rreth 20% e deputetëve nuk jetojnë me rrogat që marrin nga...

Zgjedhjet, deputetët e PD: Mbështetje vetëm për logon, jo për kandidatët e primareve

Me shumë pak bashki ku do të garohet në 14 maj, Partia Demokratike e drejtuar nga Enkelejd Alibeaj ka nisur sot...

5 deputetët që lënë mandatin për të garuar për kryebashkiakë

5 deputetë të Kuvendit do të lënë mandatin e ligjvënësit për të garuar në elektoralet e 14 majit për kryetar bashkie. Nga...

Bordi në Kushtetuese|Çupi: Të shfuqizohet! Sula: Privilegje për operatorët e mëdhenj

Gjykata kushtetuese po shqyrton sot një tjetër kërkesë të Partisë Demokratike për shfuqizimin e Bordit që përcakton çmimin e naftës. Kërkesa e...

Bllokuan foltoren, Kuvendi përjashton 6 deputetë të tjerë të PD-së

Në mbledhjen e Sekretariatit për Procedurat dhe Votimet në Kuvend u vendos përjashtimi nga seancat plenare e deputetëve të opozitës, të...