deputetë

Lëvizje në grupin e PD-së, disa deputetë demokratë takohen në kafene

Një grup prej 23 deputetësh të Partisë Demokratike kanë zhvilluar pasditen e të martës një takim në një kafene në Tiranë. Në...

Propozimi francez, Kovaçevski-deputetëve: Veproni si përfaqësues të popullit

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Dimitar Kovaçevski u është drejtuar me një apel deputetëve të Parlamentit që votojnë sot propozimin francez...

Duma, Salianji dhe Çupi për 7 korrikun: Pro protestave përtej ndasive

Protesta e 7 korrikut do të jetë testi i parë për Berishën si kryetar i Partisë Demokratike, si për numrin e...

Rama i drejtohet deputetëve të PD-së: Po ju ndodh ajo që keni merituar

Kryeministri Edi Rama iu është drejtuar deputetëve të Partisë Demokratike gjatë seancës së sotme në Kuvend, në lidhje me debatet që...

Përnaska: Në PD ka individë që kanë fituar mandatin e deputetit pa kontribuar

Ish-deputetja demokrate Lajla Përnaska thotë se në Partinë Demokratike ka individë të cilët nuk kanë dhënë kontribut në këtë forcë politike...

35 deputetë të PD rikërkojnë komision hetimor për investimet strategjike

35 deputetë demokratë kanë ridepozituar për herë të tretë në Kuvend kërkesën për ngritjen e komisionit hetimor për të verifikuar zbatimin...

Deputetja e PS-së thotë se opozita e humbi shansin për zgjedhjen e Presidentit

Deputetja e Partisë Socialiste Klotilda Bushka thotë se nuk ka rëndësi gjinia e Presidentit të ardhshëm, por presidenti duhet të ketë...

Ermonela Felaj: Modeli i presidentit të mazhorancës dhe opozitës janë njësoj

Përshkrimi i presidentit të ardhshëm nga mazhoranca dhe opozita është krejtësisht i ngjashëm, sipas deputetes së PD-së Ermonela Felaj. “Përshkrimi i presidentit...

‘Rithemelimi’: Alibeaj nuk mund të mbledhë deputetë në emër të PD-së

Anëtari i Komisionit të Rithemelimit, Eno Bozdo thotë se Enkelejd Alibeaj nuk mund të mbledhë deputetë në emër të Partisë Demokratike,...

Rritet kuota për të qenë anëtar i PS-së

Për të qenë anëtarë i cilësdo parti duhet të paguash një kuotë të caktuar. Partia Socialiste ka miratuar sot në Asamble...

Kuvendi i Kosovës formon komisionin hetimor për energjinë

Kuvendi i Kosovës ka formuar sot komisionin hetimor për energjinë, të iniciuar nga opozita. Për krijimin e këtij komisioni votuan 92 deputetë,...

7 deputetë të PD-së i kërkojnë Kuvendit Komision për investimet strategjike

Shtatë deputetë të Grupit Parlamentar i Partisë Demokratike i ka bërë kërkesë Kuvendit për ngritjen e një Komisioni të posaçëm për...

Deputetë me plaftormë nga qeveria s’mund të mbajnë peng PD-në, thotë Berisha

Ish-kryeministri Sali Berisha thotë se deputetët të cilët nuk morën pjesë në Kuvendin Kombëtar të 30 prillit, nuk mund ta mbajnë...

Vokshi: Deputetët ‘bojkotues’ që bëjnë pazare, s’mund të mbajnë peng PD-në

Deputetja Albana Vokshi thotë se deputetët që nuk morën pjesë në Kuvendin Kombëtar të 30 prillit nuk mund të mbajnë peng...

Berisha për Euronews Albania: Ju garantoj se ky ishte Kuvendi i bashkimit

Pas votimit për ndryshimet në statut, Sali Berisha deklaroi për mediat se ky ishte Kuvendi i bashkimit. Pyetur nga gazetari i Euronews...

Dy deputetë mbështetës të Bashës, pjesë e Kuvendit Kombëtar të 30 prillit

Në Kuvendin Kombëtar të Partisë Demokratike që po zhvillohet në Pallatin e Kongreseve, nuk janë të pranishëm vetëm anëtarë të Komisionit...