deputetëve

Basha gati amendamentin: Deputetëve t’u hiqet imuniteti para hetimit nga SPAK

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, me një postim në Facebook, ka konfirmuar nismën e paralajmëruar një ditë më parë nga...

Grupi i deputetëve Berisha-Bardhi do mblidhen të martën në Kukës

Grupi i deputetëve demokrat nën drejtimin e  Sali Berishës dhe Gazment Bardhit kanë njoftuar mbledhjen e radhës të përbashkët, që do...

Visha: SPAK s’duhet të raportojë para deputetëve që nesër mund t’i hetojë

Kreu i SPAK, Altin Dumani raportoi sot në Kuvend punën e këtij institucioni gjatë vitit 2022. Ai tha se gjatë këtij viti...

Grushte dhe dhunë mes deputetëve në Parlamentin e Gjeorgjisë

Grushte dhe dhunë mes deputetëve në parlamentin e Gjeorgjisë. Ligjvënësit shpërthyen në përplasje kur pritej të diskutonin për legjislacionin e propozuar...

“Nuk do ta japim Kosovën”, përleshje mes deputetëve në Kuvendin e Serbisë

Deputetë të Kuvendit të Serbisë janë përleshur fizikisht gjatë seancës ku po diskutohet plani evropian lidhur me marrëdhëniet me Kosovën, ku...

“Qatargate”, Parlamenti Europian i heq mandatin 2 deputetëve

Deputetët e Parlamentit Evropian (PE) mbështetën sot vendimin për heqjen e imunitetit të Andrea Koccolin dhe Mark Tarabella, me kërkesë të...

Goditën me shkelma kolegen shtatzënë, 6 muaj burg deputetëve në Senegal

Dy deputetë të opozitës në Senegal janë dënuar me gjashtë muaj burg për goditjen me shkelma në bark një kolegeje shtatzënë...