dervishi

“Afera e shekullit” Dervishi paralajmëron arrestime: Do ketë grup tjetër pas Ahmetaj

Gazetari Ferdinand Dervishi, e cilësoi çështjen e inceneratorëve si aferën e shekullit, pasi nga shifrat paraprake dëmi në buxhetin e shteti...

Emri| Gjendet i vdekur në mes të rrugës 64-vjeçari, dyshimet e para

Një 64-vjeçar është gjetur pa shenja jete në mes të rrugës në qytetin e Maliqit. Kanë qenë familjarët e viktimës ata...

“E njoh Bejkon, nuk u fut për të fituar! Dervishi: Doli nga një mbledhje që…

Gazetari Lutfi Dervishi tha në një intervistë për Euronews Albania se kandidati i PD zyrtare, Roland Bejko nuk u fut në...

A do japë dorëheqjen Berisha? Dervishi: Nga kush? S’është kryetar i asnjë partie…

Gazetari Lutfi Dervishi tha në një intervistë për Euronews Albania se Berisha nuk ka pse jep dorëheqjen pas dështimit në zgjedhje...

Gazetari Dervishi liston precedentët e mëparshëm të Fredi Belerit

Gazetari Ferdinand Dervishi tha për “Review” në Euronews Albania se Fredi Beleri, i cili u arrestua 2 ditë para zgjedhjeve për...

Deklarata e Ramës për Arbitrazhin, Dervishi: Do fusi në telashe shtetin

Gazetari Ferdinant Dervishi komentoi në emisionin Review në Euronews Albania, vendimin e Arbitrazhit, ku shteti shqiptar duhet t’i paguajë 130 milionë...

Shoqata Amerikano-Shqiptare jep 10 000 $ për familjen e policit të rënë në detyrë

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Muhamet Rrumbullaku, priti në takim kryetarin e Shoqatës Amerikano-Shqiptare Elton Shametaj dhe disa prej...

Zv.presidenti i FSHF mes të arrestuarve për Inceneratorët

Pesë persona janë arrestuar me urdhër të SPAK për 'Inceneratorët'. Mes personave të vënë në pranga, nga 11 urdhër-arrestet e lëshuara nga...