dëshmi

Dëshmitë nga tragjedia në Himarë | 5 zhvillime kryesore

‘Manovra u krye me gjakftohtësi’, i riu përlotet teksa tregon tragjedinë në Himarë Erind Çelmeta, një prej pushueseve i cili ndodhej...

‘Fëmija u vra në breg të detit’, deputeti i PD-së tregon për tragjedinë në Himarë

Deputeti i Partisë Demokratike, Kreshnik Çollaku deklaroi se ngjarja e djeshme në plazhin e Potamit në Himarë, ku një 7-vjeçare u...

‘Nxiti protestuesit’, të tjera dëshmi kundër Trump për sulmin në Capitol Hill

Në ditën e shtatë të seancave dëgjimore për sulmin e 6 janarit në Capitol Hill, janë paraqitur të tjera dëshmi të...

Vranë të riun dhe e hodhën në rezervuar, zbardhet dëshmia e një të arrestuari

Më 16 qershor në rezervuarin e fshatit Kolanec u gjet i trupi i pajetë i 26-vjeçarit Martin Çeços. Shkak për ngjarjen e...

Autori u largua në këmbë, si ndodhi vrasja e 76-vjeçarit në Shkodër

Të tjera detaje janë zbardhur në lidhje me ngjarjen e rëndë ndodhur mbrëmjen e së mërkurës në fshatin Stom Golem në...

Tritol biznesit të këngëtarit në Durrës, u konfliktua dy ditë më parë

Një biznesi në pronësi të reperit Rigels Rajku, i njohur me emrin artistik Noizy, i është vënë tritol. Ngjarja është regjistruar këtë...

Gazetari Zhabina dyshues ndaj dëshmive të Dumanit

Gazetari Xhevahir Zhabina u shpreh se operacioni nga SPAK me dëshmitë e Nuredin Dumanit mund të konsiderohet i suksesshëm për aq...

Kush është Nuredin Dumani, ‘sipërmarrësi’ i vrasjeve me pagesë

Nuredin Dumani është një nga emrat më të përfolur në botën e krimit, i cili u arrestua mbrëmjen e 29 marsit...

Nuredin Dumani tregon si u vra nëna që kërkonte drejtësi për të birin

Dëshmia e Nuredin Dumanit ka zbardhur krime mjaft të rënda dhe nga më të dhunshmet të ndodhura prej vitesh në Shqipëri. Fatmira...

Zbardhet dëshmia e prokurorit Arjan Ndoja para Vettingut

Prokurori i Durrësit, Arjan Ndoja ka dhënë dëshminë e tij përpara trupës gjykuese të vetingut, këtë të premte. Lidhur me atentatin e...

Rama: Nuk ndërtuam inceneratorë, por impiante të përpunimit të mbetjeve

Ne nuk kemi ndërtuar inceneratorë, por impiante të përpunimit të mbetjeve dhe prodhimit të energjisë. Kështu u shpreh sot kryeministri Rama...

Austria heq masat kundër COVID më 5 mars

Austria do të heqë pothuajse të gjitha masat kufizuese kundër COVID nga 5 marsi, njoftoi sot qeveria. E vetmja masë në fuqi...