det

4 shokë me jet ski në det, 2 mjetet përplasen/Njëri nga adoleshentët rëndë në spital

Një 16-vjeçar ka mbetur i plagosur rëndë dhe një 17-vjeçar ka pasur dëmtime të lehta pasi bashkë me dy shokë të...

Iu fik jet ski gjatë natës, shpëtohet pas 10 orësh në det i riu

Një 28-vjeçar është shpëtuar pas 10 orësh operacion kërkimi-shpëtimi gjatë natës në det të hapur në Borsh, pasi i ishte fikur...

I moshuari humb jetën sapo bie në kontakt me ujin e detit, çfarë dyshohet

Një i moshuar 73 vjeçar lindur në Nartë të Vlorës dhe banues në Greqi, ka humbur jetën sapo ka rënë në...

Mjekja: Lani veshët me shkumë për të larguar ujin e pishinave ose të detit

Mjekja otorinolaringologe, Klodiana Zaharia tha në një intervistë për “Good morning Albanians” në Euronews Albania se për të larguar ujin e...

Mjeku Merja: Rëra e nxehtë dhe uji i detit shkrijnë celulitin

Mjeku alternativ Ylli Merja tha në një intervistë për “Good morning Albanians” në Euronews Albania se plazhi, mes shumë benefitesh që...

Babai u fut në det të shpëtonte djemtë, si ndodhi tragjedia në Vilë-Bashtovë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur këtë të diel në plazhin Vilë- Bashtovë të Kavajës ku humbën jetën tre anëtarë të...

Prej 27 orësh në det duke kaluar Otranton, avokatja shqiptare shfaq problemet e para

Avokatja Eva Buzo, një 35-vjeçare shqiptare e cila jeton në Australi, është nisur për të thyer një rekord historik në not. Që...

Rriten çmimet, hotelet në Golem të prenotuara 100% në muajt korrik-gusht

Rritja e çmimeve nuk i ka ndaluar strukturat hoteliere në Golem të vazhdojnë punën intensive, ndërsa vendas dhe të huaj, të...

Sporte ekstreme në det, djemtë që bëjnë ‘kitesurfing’ dhe ‘windsurfing’ në Durrës

Jo të gjithëve u pëlqejnë stuhitë, dallgët dhe era e fortë. E të paktë janë guximtarët, që në motin e keq...

Paralajmërimi i Meçollarit: Shqipëria mund të humbë 40 km2 det në Gjykatën e Hagës

Ish-zëvendës komandanti i Forcës Detare, Artur Meçollari paralajmëroi se Shqipëria mund të humbasë një sipërfaqe detare prej 40 kilometra katror, nëse...

Përmbytje apokaliptike në Pakistan, kryeministri: Disa pjesë të vendit duken si det

Pjesë të Pakistanit po duken si “det” tha kryeministri i Pakistanit, Shehbaz Sharif, gjatë vizitës që i bëri më 7 shtator...

Skafi ngeli në det, policia shpëton drejtuesin nga mbytja

Një skaf ka ngelur në mes të detit këtë të premte. Policia Kufitare e Dhërmiut ka ndihmuar drejtuesin e mjetit lundrues...

Skafi pëson defekt në det, shpëtohen 4 pushuesit në Shëngjin

4 pushues janë ndihmuar nga policia për të dalë në breg pasi skafi i tyre ka pësuar një defekt. Të dielën, gjatë...

CNN shkruan për Ksamilin: Është përrallor

Media prestigjioze CNN ka listuar disa nga vendet më të vizituara për këtë sezon turistik, sidomos për amerikanët. Ksamili ishte një...

Asnjë i dënuar për vrasjet në det

Deri më tani asnjë person nuk është dënuar për vrasjet e pushuesve në det. Edhe pse me disa viktima gjatë viteve të...

Bebet nuk duhet të lahen në det

Bebet nuk duhet të lahen në det! Ndonëse jemi në mes të sezonit të plazhit shumë prindër i marrin fëmijët në plazhe...