detaje

“Rezistencë ndaj policisë për serverat”- Gazetarja detaje nga brenda kampit MEK

Gazetarja e Euronews Albania, Kloida Gjuzi, raportoi se ka pasur kontrolle të shumta policie që prej orës 3 të mëngjesit të...

“Gjuan pushtetarë, ka video të tjera” Gazetarja detaje nga gruaja në videon e Gjicit

Gazetarja Aida Topalli ishte e ftuar këtë të shtunë në Euronews Albania, ku foli në lidhje me videoskandalin e ish-kryebashkiakut të...

“Bosi” shqiptar në Itali/Detaje nga arrestimi i Sufajt pasi i vodhën 100 kg kokainë

Aksioni policor për goditjen e grupit kriminal, nga pala italiane ka nisur të mërkurën e 14 qershorit, ku policia e Genovas...

“Shit-blerje votash”- Detaje nga arrestimi i Belerit, përfundon në spital shoqëruesi

Kandidati i koalicionit, “Bashke Fitojmë” për Himarën, Fredi Beleri është arrestuar gjatë orëve të para të mëngjesit të kësaj të premteje,...

Konflikti nisi 3 ditë më parë, detaje nga ngjarja e rëndë me 2 viktima në Kavajë

Konflikti mes Armand Gosës dhe Sali Rexhës, dy personave që mbetën viktimë pasditen e kësaj të mërkure në Kavajë, ka nisur...

“Mbi 2 mld euro janë investuar te bandat shqiptare!”- gazetarja tregon detaje

Media britanike “The Spectator” së fundmi i ka kushtuar një artikull mafies shqiptare, që sipas saj ka pushtuar Europën. Gazetarja Anduena Llabania tha...

Belinda Balluku zbulon detaje nga projekti i urës së Bunës

Zv. kryeministrja Belinda Balluku tha në një intervistë për Euronews Albania se kanë firmosur marrëveshje shumë të rëndësishme në Podgoricë këtë...

“2500 € për një shtesë” – detaje nga dosja që çoi në burg zyrtarët e bashkisë Dimal 

Zbardhen detaje të tjera nga dosja që çoi në pranga 4 zyrtarë të bashkisë Dimal dhe 2 punonjës të një firme...

Çfarë pranoi Kurti? Gazetari jep detaje nga plani që kryeministri i tha PO

Gazetari Blerim Gashi tha se pranimi i planit franko-gjerman nga kryeministri i Kosovës erdhi bashkë me kërkesa nga Albin Kurti për...

Detaje nga ngjarja në qendër të Shkodrës, autori i afërm i të plagosurit

Policia e Shkodrës ka arrestuar autorin e plagosjes me thikë në qendër të qytetit të Shkodrës mbrëmjen e së enjtes. Burime bëjnë...

Yuri Kim në SPAK, ambasada zbulon arsyen e vizitës

Ambasada amerikane në Tiranë ka zbuluar detaje nga vizita e ambasadores Yuri Kim këtë të enjte në Prokurorinë e Posaçme. Përmes një...

Policia detaje nga vrasja për faturën në “Kobra City”: Të shtënat filluan në lokal

Policia e Kosovës ka dhënë detaje të reja në lidhje me ngajrjen e rëndë që ndodhi në orët e para të...

Protestuesit do mblidhen te sheshi “Skënderbej”, detaje nga protesta e PD-së

Krahas samitit të Bashkimit Evropian me vendet e Ballkanit Perëndimor që do të mbahet këtë të martë në Tiranë, opozita do...

730 gazetarë dhe 14 delegacione sot në Tiranë, Belinda Balluku jep detajet e samitit

Zëvendës kryeministrja, njëherësh ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku e konsideron mjaft të rëndësishëm për vendin tonë, mbajtjen e samitit...

Detaje nga samiti i Tiranës, marrëveshjet që pritet të firmosen

Më 6 dhjetor, për herë të parë Shqipëria do të presë liderët e vendeve të Bashkimit Europian në samitin me vendet...

Detaje nga ekzekutimi i 39-vjeçarit me dy emra, pistat e para

Briken Sanaj, i njohur edhe me emrin Skerdi Sanaj, u ekzekutua me armë zjarri në orët e vona të së dielës...