detyre

Arjan Tase priste të ngrihej në detyrë, thotë ish-deputeti

Ish-deputeti demokrat Myslim Murrizi në një intervistë për Euronews Albania tha se ish-efektivi i policisë Arjan Tase që përplasi për vdekje...

Mundi drejtësinë për 1 muaj, si u kthye në polici autori i tragjedisë

Arjan Tase arriti të mundë sistemin e drejtësisë, prokurorinë dhe policinë në vetëm një muaj. Në territorin që ai mbulonte si shef...

‘Nder dhe privilegj të shërbeja këto vite’, Meta në ditën e fundit si president

Pak orë para se t'i dorëzojë zyrtarisht detyrën e presidentit Bajram Begajt, Ilir Meta është shprehur se për të ka qenë...

I bllokoi qytetarit llogarinë bankare, policia arreston përmbaruesin

Policia ka arrestuar një 54-vjeçar për shpërdorim detyre në Tiranë, të premtën. Ndërsa punonte si përmbarues privat, 54-vjeçari F.A. akuzohet se ka...

Pezullohet nga puna drejtorja e pyjeve në Tiranë dhe 8 zyrtarë

9 zyrtarë publikë në Tiranë, Korçë e Kolonjë janë pezulluar nga puna pas një hetimi të krimit ekonomik për goditjen e...

Vuçiç shfaqet ‘kudo’ gjatë fushatës zgjedhore

Presidenti i Serbisë Vuçiç po zhvillon një fushatë ndryshe për zgjedhjet parlamentare e presidenciale në Serbi. Ai, përveçse përshëndeti me dorë një...

Arrestimi i Tahirit rikthen drejtësinë popullore të Enver Hoxhës, thotë juristi

Arrestimi i Saimir Tahirit është një precedent i keq që do ta bëjë ‘shpërdorimin e detyrës’ të ngjashëm me agjitacionin dhe...