devoll

Era dëmton rrjetin elektrik, mbi 30 fshatra mbeten pa drita në Devoll

Kamera e Euronews Albania ishte në fshatin Cangonj në Devoll, aty ku banorët tregojnë se rrjeti elektrik është i ndërtuar prej...

“Dritë” në fund të “tunelit”, merr zgjidhje problemi i 3 invalidëve në Devoll

Pas lajmit të Euronews Albania, ku u shfaq historia tragjike e familjes Sejdo në Sul të Devollit, me 2 fëmijë të...

Familja me 3 invalidë në Devoll, shtëpia po shembet, kempi shkon për ilaçe

Familja Sejdo në Sul të Devollit është një nga rastet kur fjala tragjedi mund të duket pak. Albana është gruaja e cila...

U godit me sëpatë nga shoku, sherri nisi për lojën me letra

Detaje të reja janë zbuluar nga ngjarja e rëndë në Menkulas të Devollit, ku shtetasi Vasil Babinis tentoi të vriste me...

Tentoi të vriste 73-vjeçarin me sëpatë, policia zbardh ngjarjen në Devoll

Policia ka zbardhur ngjarjen e ndodhur ditën e djshme në fshatin Menkulas në Devoll, ku një person tentoi të vriste me...

Përfshihet nga flakët kasollja në Devoll, dëme të shumta materiale

Një hambar ku mbahen zahiretë e dimrit është përfshirë nga flakët në Devoll. Burime për Euronews Albania, bëjnë me dije se ka...

Rriten prurjet në lumin Devoll nga reshjet, ‘paralizohet’ qarkullimi në Gramsh-Lenie

Reshjet e orëve të fundit kanë sjellë rritjen e prurjeve në lumin Devoll, që furnizon edhe hidrocentralin e Banjës. Deri më...

Primaret e PD-së, dalin fituesit në disa qytete (EMRAT)

Në Shijak është mbyllur numërimi i votave të primareve. Kandidati fitues nga primaret është Rezeart Tusha me 333 vota, ndërsa Astrit Hoxha...

Ish-kreu i PD Devoll tërhiqet nga primaret

Ish-kryetari i degës së PD Devoll Arben Miza është tërhequr nga gara në primaret, të cilat po mbahen ditën e sotme. Sipas...

Aksident në Devoll, makina del nga rruga

Një automjet ka dalë nga rruga pranë fshatit Poloskë, në Devoll. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 18:30 të së enjtes. Shoferi është...

Ktheu banesën në ‘kazino’, arrestohen 2 të rinj në Devoll, procedohen 18 të tjerë

Dy persona janë arrestuar dhe 18 të tjerë janë proceduar penalisht pasi janë kapur brenda një banese e cila ishte kthyer...

3 vatra zjarri në Kolonjë, Devoll dhe Pogradec

3 vatra zjarri janë aktive në Kolonjë, Devoll dhe Pogradec. Ndërsa vijon puna për fikjen e zjarrit në Radat, Leskovik, një vatër...

Përjashtohet nga policia shefi i krimeve të Devollit, pezullohen 4 zyrtarë të tjerë

Me urdhër të drejtorit të përgjithshëm të Policisë së Shtetit, Muhamet Rrumbullaku janë përjashtuar nga radhët e policisë 5 zyrtarë të...

‘Grushte, shkelma dhe fyerje’, çfarë ndodhi dje në Komisariatin e Devollit

Marsel Buçi, i cili denoncoi shefin e krimeve të komisariatit të Devollit, Pashk Syziu për dhunë ka treguar për mediat çfarë...

Dhunë në polici? Nis hetim për shefin e krimeve në Devoll

Shefi i krimeve në komisariatin e Devollit është vënë nën hetim për veprën "kryerja e veprimeve arbitrare”. Mbrëmjen e djeshme janë...

Devoll/ Gjendet i vetëvarur 68-vjeçari në fshatin Progër

Një 68-vjeçar në fshatin Progër në Devoll është gjetur pa shenja jeta. Policia dyshon se viktima i identifikuar si N. N, është...