Dhërmi

Humb jetën punonjësi i policisë në Dhërmi, dyshimet e para

Një punonjës i policisë kufitare në Dhërmi ka humbur jetën mbrëmjen e sotme. Policia bën me dije se gjatë patrullimit në det,...

Luftë skafeve në plazhe, bllokohen 11 mjete lundruese në vend, gjobiten pronarët

11 mjete lundruese janë bllokuar nga policia nga Dhërmiu deri në liqenin e Komanit. Konkretisht janë bllokuar 4 Jet Ski, 1...

Arrestohen turistët në Dhërmi, kishin krijuar grupin e shpërndarjes së drogërave

5 shtetas të huaj, turistë në Dhërmi, janë arrestuar nga Policia e Shtetit pasi merreshin me shpërndarjen e drogërave të forta. Në...

Kishin ardhur nga Londra të shisnin drogëra të forta në Dhërmi, e ‘pësojnë’ turistët

Dy turistë nga Anglia janë arrestuar nga policia e Himarës, pasi kryenin shpërndarje të drogërave të forta gjatë sezonit turistik në...

Qindra doza kokainë gati për lokalet në Dhërmi, në pranga 3 të rinjtë nga Tirana

Tre të rinj nga Tirana janë vënë në pranga nga policia pasi janë kapur duke shpërndarë kokainë dhe kanabis në një...

Shpërndanin kokainë dhe ekstazi në Dhërmi, arrestohen 2 turistë anglezë

Dy turistë angelezë janë në pranga pasi shpërndanin doza të drogave të forta, në Dhërmi, gjatë sezonit turistik. Policia shpalli në kërkim...

Ndërron jetë brenda restorantit turisti në Dhërmi

Një turist suedez ka humbur jetën këtë të hënë në një restorant në zonënë e Dhërmiut. Nga të dhënat parparake dyshohet se...

Pipiria: Mbi 2000 euro/m2 në Dhërmi dhe Himarë, kërkesa e të huajve rrit çmimet

Kryetari i Shoqatës për Pasuritë e Paluajtshme, Reinaldo Pipiria thotë se kërkesa e të huajve për të blerë apartamente në Shqipëri,...

Ndërtimi pa leje në Dhërmi, IKMT kallëzon IMT Himarë, komisariatin dhe IKMT Vlorë

Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit ka kallëzuar sot penalisht, në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Vlorë, zyrtarët e Inspektoratit të Mbrojtjes...

VIDEO| Shembet me shpërthim të kontrolluar objekti 5-katësh në Dhërmi

Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit ka shembur me shpërthim të kontrolluar një objekt 5-katësh në Dhërmi. Për shembjen e objektit u...

IKMT shemb sot me shpërthim të kontrolluar objektin 5-katësh në Dhërmi

Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit ka planifikuar të prishë sot me shpërthim të kontrolluar një objekt 5-katësh (4 kate mbi...

Shpëtohet turisti kolumbian që kishte humbur në një pyll në Dhërmi

Policia e Himarës në bashkëpunim me shërbimet e zjarrfikëses i kanë ardhur në ndihmë një turisti kolumbian që kishte mbetur i...

Arrestohet autori i plagosjes me thikë të 41-vjeçarit në Dhërmi

Policia e Himarës ka bërë të mundur arrestimin e 46-vjeçarit Q.H, i cili plagosi me thikë 41-vjeçarin Serxhio Shatolli, mëngjesin e...

Skafi ngeli në det, policia shpëton drejtuesin nga mbytja

Një skaf ka ngelur në mes të detit këtë të premte. Policia Kufitare e Dhërmiut ka ndihmuar drejtuesin e mjetit lundrues...

Trafik droge me Habilajt, ish-shefi i policisë së Dhërmiut nesër para gjykatës

Agjencia e Mbikqyrjes Policore ka njoftuar Strukturën e Posaçme (SPAK) për arrestimin e ish shefit të stacionit policor të Dhërmiut, Sokol...

Prej 3 ditësh Mali i Çikës në flakë, mbi 100 forca në terren

Zjarri i rënë në vendin e quajtur “Palikonjë”, Mali i Çikës në bashkinë e Himarës vijon të mbetet aktiv. Këtë të enjte...