dhoma

Dhoma e Përfaqësuesve do të hapë hetim zyrtar për shkarkimin e Biden

Dhoma e Përfaqësuesve në Shtetet e Bashkuara të Amerikës do të hapë një hetim zyrtar për shkarkimin e Presidentit Joe Biden,...

Të huajt ngrenë alarmin! Pesë dhoma tregtie, peticion qeverisë: Ka korrupsion

Biznesi i huaj që ushtron aktivitetin në Shqipëri i ka drejtuar sot një apel publik qeverisë për të përmirësuar klimën e...

‘Situata është e rëndë’, presidenti Mattarella shpërndan Dhomat e Parlamentit

Presidenti i Italisë, Sergio Mattarella ka nënshkruar dekretin për shpërndarjen e Senatit të Republikës dhe Dhomës së Deputetëve, pasi dëgjoi kryetarët...

Harta e re gjyqësore, avokatët vendosin bojkot të përgjithshëm pa afat

Këshilli i Dhomës Kombëtare të Avokatisë vendosi të mërkurën një bojkot të përgjithshëm pa afat. Këshilli vendosi bojkot 10 ditor për masat...

Sot vendimi për Gucatin dhe Haradinajn në Hagë

Dhomat e Specializuara në Hagë shpallin sot vendimin për dy drejtuesit e Organizatës së Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të...

Vdekja e 31-vjeçarit në dhomën e sigurisë, Avokatja e Popullit radhit shkeljet

Avokatja e popullit Erinda Ballanca bëri një analizë së dhomës së sigurisë në komisariatin e Kavajës ku vdiq të mërkurën 31-vjeçari...