dhunë

KFOR thirrje protestuesve: Shmangni dhunën

Ushtarët e KFOR-it të Komandës Rajonale-Lindje nga Kompania Italiane, kanë qëndruar në Leposaviç, gjatë gjithë javës, duke ofruar siguri për të...

Burri i vrau fëmijën në bark, flet gruaja: Më lidhi dreqi me atë pukjan

Shaqe Balliu ishte gruaja e cila në “Real People” në Euronews Albania ndau me moderatorin Flori Gjini dhe gjithë shqiptarët historinë...

“Më thoshte i ke kopila”- Rrëfimi prekës i gruas: Burri më vrau vajzën

Personazhi i “Real People” në Euronews Albania këtë javë quhet Shaqe Balliu. Ajo rrëfeu në një intervistë me Flor Gjinin dhimbjet...

Dhuna në veri të Kosovës, reagon kryeministri Rama

Kryeministri Edi Rama ka reaguar përmes një postimi në Twitter sa i takon sulmeve në veri të Kosovës ku mbetën të...

“Ne mbrojmë paqen”, Kurti pas takimit me ambasadorët e QUINT: Dënojmë dhunën

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti bëri me dije përmes një njoftimi në Twitter se ka takuar këtë të hënë ambasadorët e...

VIDEO|Protestuesi serb me gurë dhe gjeste ofenduese drejt KFOR, tymi mbulon Zveçanin

Gazetari i Euronews Albania, Kosovë Gjoci ka mundur të xhirojë momentin kur një protestues serb bën gjeste ofenduese dhe gjuan me...

VIDEO| Serbët sulmojnë me gurë policinë, momenti kur plasin të shtënat në Zveçan

Në një video të siguruar nga gazetari i Euronews Albania, Kosovë Gjoci duket përplasja e forcave të KFOR-it me protestuesit serbë...

“I thyen këmbët dhe dhëmbët”, familjarët e Jani Rustemaj në protestë: Është dhunuar

Familjarët e Jani Rustemaj dolën këtë të hënë në protestë para Ministrisë së Drejtësisë. Jani Rustemaj u arrestua më 12 prill për...

Dhuna ndaj Erion Isait: Shpresoj që Lumanit t’i dalë rakia shpejt, dha version banal

Erion Isai, kryetari i Bashkisë Kolonjë i cili u raportua se është dhunuar disa orë para zgjedhjeve, u shfaq para kamerave...

E dhunoi 25 ditë më parë dhe vijon në spital, arrestohet 46-vjeçari

Një 46-vjeçar në Cërrik është arrestuar nga policia pasi më 17 prill goditi një 59-vjeçar pas një konflikti për motive të...

Ushtroi dhunë ndaj prindërve dhe i kanosi për jetën, shpallet në kërkim 34-vjeçari

Policia e Elbasanit ka shpallur në kërkim një 34-vjeçar i cili ka ushtruar dhunë ndaj prindërve të tij dhe i ka...

Pr.ligji/ Jo gjykim i shkurtuar për krimet ndaj të miturve dhe dhunë në familje

Qeveria ka propozuar projektligjin për ndryshime në Kodin e Procedurës Penale të Republikës së Shqipërisë. Në projektligjin e miratuar në mbledhjen e...

U irritua nga të qarat e fëmijës dhe dhunoi gruan, dënohet shqiptari në Greqi

I irrituar nga të qarat e fëmijës, një burrë ka dhunuar gruan e tij. Për këtë çështje 34-vjeçari shqiptar u dënua me...

Vazhdojnë luftimet në Sudan, 200 të vrarë deri tani

Shpërthimet kanë goditur kryeqytetin sudanez, Kartum, më 18 prill, teksa luftimet kanë hyrë në ditën e katërt, pavarësisht thirrjeve të vazhdueshme...

“Gjithë trupi i çarë me majën e thikës”, Klodiana Lala tregon takimin me 28-vjeçaren

Gleart Gusholli mbajti peng për një javë dhe dhunoi në mënyrë makabre të dashurën e tij 28-vjeçare. Gazetarja Klodiana Lala e cila...

351 raste dhune në familje në 2022, 80 për qind e rasteve në qytet

351 raste të dhunës në familje janë shqyrtuar në gjykatën e Tiranës përgjatë vitit 2022. Viktimat janë shpesh femra dhe dhunues partnerët...