dhunë

Korçë| 55-vjeçari rrahu motrën, nipi i kthehet dajës. Të dy nën arrest

Një 55-vjeçar ka dhunuar motrën e tij në Korçë. Në konflikt është përfshirë djali i të dhunuarës, i cili ka goditur...

Burri dhunon me sende të forta partneren, plagoset 47-vjeçarja në Tiranë

Një 47-vjeçare në Tiranë ka mbetur e plagosur pasi është dhunuar me sende të forta nga partneri i saj. Policia bën me...

“17 % e policëve të përfshirë në krime”,aktivistja: Kryesisht janë autor të dhunës

Driola Kraja aktivistja nga “Qendresa Qytetare”, ishte këtë të martë në “Good Moorning Albanians”, për të folur rreth studimit për përfshirjen...

“Shteti të veprojë ose do veprojmë ne”, i dhunuari nga fisi Rraja: Kishin armë

Jashar Maja i cili u dhunua mbrëmjen e djeshme në konfliktin për gurore ka treguar në një intervistë për Euroenws Albania...

Dhunë në Bregun Perëndimor, forcat izraelite sulmojnë një kamp në Jenin

Përleshje të dhunshme janë verifikuar në Jenin, pas një operacioni të Izraelit në Bregun Perëndimor, që la 8 persona të vdekur. Dronët...

Akuzoi të shoqin se e hodhi nga shkallët, zbardhet dëshmia e Fatos Mullës

Diana Mulla ka përfunduar në spital me këmbën e djathtë të thyer pasi thotë se bashkëshorti i saj e ka hedhur...

Rast i rëndë dhune në Korçë, burri i thyen këmbën gruas dhe nuk e çon në spital

Një rast i rëndë dhune në familje ka ndodhur në qytetin e Korçës. Burime bëjnë me dije se 55 vjeçarja Diana...

Xhaxhiu: Gruaja është po aq fajtore sa burri nëse pranon dhunën

Gazetari Rezar Xhaxhiu tha në një intervistë për “Good morning Albanians” në Euronews Albania se nëse një grua pranon dhunën e...

Sondazhi: 1/3 e të rinjve në Gjermani e konsiderojnë të pranueshme dhunën ndaj grave

Një e treta e të rinjve në Gjermani e konsiderojnë të pranueshme dhunën ndaj grave, sipas një sondazhi të ri. 1000 burra...

“Serbia kundër dhunës”, qytetarët paralajmërojnë radikalizimin e protestave

Në Beograd më 17 qershor është mbajtur protesta e shtatë me moton “Serbia kundër dhunës”. Gjatë tubimit në kryeqytetin serb u...

Kusari-Lila akuza KFOR-it: Nuk mbrojti gazetarët e dhunuar në Veri

Kryetarja e grupit parlamentar të Vetëvendosjes, Mimoza Kusari Lila tha në një intervistë për Euronews Albania se është shqetësuese që ushtarët...

Gazetari i dhunuar në Kosovë rrëfen situatën: Fillimisht gjuajtën me shock-bomba

Pleurat Salihu, një gazetarët e dhunuar në Kosovë tregoi në një intervistë për Euronews Albania se rreth orës 2 kanë mbërritur...

Dhunë ndaj gruas dhe fëmijës së mitur, arrestohen në flagrancë 2 persona në Durrës

Dy shtetas, janë arrestuar këtë të premte në flagrancë nga policia e Durrësit, për veprën penale të dhunës në familje. Specialistët për...

KFOR thirrje protestuesve: Shmangni dhunën

Ushtarët e KFOR-it të Komandës Rajonale-Lindje nga Kompania Italiane, kanë qëndruar në Leposaviç, gjatë gjithë javës, duke ofruar siguri për të...

Burri i vrau fëmijën në bark, flet gruaja: Më lidhi dreqi me atë pukjan

Shaqe Balliu ishte gruaja e cila në “Real People” në Euronews Albania ndau me moderatorin Flori Gjini dhe gjithë shqiptarët historinë...

“Më thoshte i ke kopila”- Rrëfimi prekës i gruas: Burri më vrau vajzën

Personazhi i “Real People” në Euronews Albania këtë javë quhet Shaqe Balliu. Ajo rrëfeu në një intervistë me Flor Gjinin dhimbjet...