dhunë

Dhuna në veri të Kosovës, reagon kryeministri Rama

Kryeministri Edi Rama ka reaguar përmes një postimi në Twitter sa i takon sulmeve në veri të Kosovës ku mbetën të...

“Ne mbrojmë paqen”, Kurti pas takimit me ambasadorët e QUINT: Dënojmë dhunën

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti bëri me dije përmes një njoftimi në Twitter se ka takuar këtë të hënë ambasadorët e...

VIDEO|Protestuesi serb me gurë dhe gjeste ofenduese drejt KFOR, tymi mbulon Zveçanin

Gazetari i Euronews Albania, Kosovë Gjoci ka mundur të xhirojë momentin kur një protestues serb bën gjeste ofenduese dhe gjuan me...

VIDEO| Serbët sulmojnë me gurë policinë, momenti kur plasin të shtënat në Zveçan

Në një video të siguruar nga gazetari i Euronews Albania, Kosovë Gjoci duket përplasja e forcave të KFOR-it me protestuesit serbë...

“I thyen këmbët dhe dhëmbët”, familjarët e Jani Rustemaj në protestë: Është dhunuar

Familjarët e Jani Rustemaj dolën këtë të hënë në protestë para Ministrisë së Drejtësisë. Jani Rustemaj u arrestua më 12 prill për...

Dhuna ndaj Erion Isait: Shpresoj që Lumanit t’i dalë rakia shpejt, dha version banal

Erion Isai, kryetari i Bashkisë Kolonjë i cili u raportua se është dhunuar disa orë para zgjedhjeve, u shfaq para kamerave...

E dhunoi 25 ditë më parë dhe vijon në spital, arrestohet 46-vjeçari

Një 46-vjeçar në Cërrik është arrestuar nga policia pasi më 17 prill goditi një 59-vjeçar pas një konflikti për motive të...

Ushtroi dhunë ndaj prindërve dhe i kanosi për jetën, shpallet në kërkim 34-vjeçari

Policia e Elbasanit ka shpallur në kërkim një 34-vjeçar i cili ka ushtruar dhunë ndaj prindërve të tij dhe i ka...

Pr.ligji/ Jo gjykim i shkurtuar për krimet ndaj të miturve dhe dhunë në familje

Qeveria ka propozuar projektligjin për ndryshime në Kodin e Procedurës Penale të Republikës së Shqipërisë. Në projektligjin e miratuar në mbledhjen e...

U irritua nga të qarat e fëmijës dhe dhunoi gruan, dënohet shqiptari në Greqi

I irrituar nga të qarat e fëmijës, një burrë ka dhunuar gruan e tij. Për këtë çështje 34-vjeçari shqiptar u dënua me...

Vazhdojnë luftimet në Sudan, 200 të vrarë deri tani

Shpërthimet kanë goditur kryeqytetin sudanez, Kartum, më 18 prill, teksa luftimet kanë hyrë në ditën e katërt, pavarësisht thirrjeve të vazhdueshme...

“Gjithë trupi i çarë me majën e thikës”, Klodiana Lala tregon takimin me 28-vjeçaren

Gleart Gusholli mbajti peng për një javë dhe dhunoi në mënyrë makabre të dashurën e tij 28-vjeçare. Gazetarja Klodiana Lala e cila...

351 raste dhune në familje në 2022, 80 për qind e rasteve në qytet

351 raste të dhunës në familje janë shqyrtuar në gjykatën e Tiranës përgjatë vitit 2022. Viktimat janë shpesh femra dhe dhunues partnerët...

Dhunoi mësuesen e mbesës, nën hetim tezja 41-vjeçare

Një 41-vjeçare po hetohet, pasi sot ka rrahur një mësuese në ambientet e shkollës 9-vjeçare Memaliaj. Policia bën me dije se ajo...

Dëbimi i shqiptarëve me dhunë, 24 vite nga eksodi i madh në Kosovë

Sot, do të shënohet 24-vjetori i eksodit të shqiptarëve të Kosovës, kur gjatë luftës në 1998-1999, ata janë detyruar nga forcat...

Arrestohet një serb në Jarinjë, sulmoi zyrtarin policor

Një shtetas i Serbisë ka sulmuar një zyrtar të Policisë së Kosovës dhe i ka shkaktuar lëndime trupore. Lajmin e ka bërë...