dhunë

Grabitën një të moshuar, arrestohen 2 persona

2 persona u arrestuan pasi vodhën me dhunë një shumë parash në banesën e një të moshuari në Mallakastër. Rreth orës 08:00...

Avokati Beqiri për dhunimin e 22-vjeçares keniane: E zbulova nga një media gjermane

Avokati Idajet Beqiri thotë se është i pari i cili ka zbuluar ngjarjen e rëndë, ku një 22-vjeçare nga Kenia u...

“S’ka dhunë më 12 nëntor”, Meta: Protesta do të jetë shkëlqim i qytetarisë

Ndryshe nga Sali Berisha i cili për protestën e 12 nëntorit ka paralajmëruar rebelim qytetar e mosbindje civile, Ilir Meta flet...

Deputeti i LVV: Si po manipulohen serbët në veri të Kosovës

Deputeti i LVV-së, Haki Abazi i ftuar në emisionin “Now” në Euronews Albania tregoi se si po manipulohen serbët në veri...

Lojtari i Real Madrid publikon foton e infermieres që dhunoi të moshuarën në Kosovë

Mesfushori i Real Madrid, Dani Sebajos ka postuar një foto të infermieres nga Kosova, që dhunoi një të grua të moshuar...

Dhunë ndaj nxënësve në shkollën e Bilishtit, pezullohet nga detyra mësuesi

Pezullohet nga puna mësuesi i anglishtes në shkollën 9-vjeçare “Dritëro Agolli” në Bilisht, Alban Fetolli. Ky vendim u mor nga DAR, deri...

E moshuara del nga azili ku u dhunua, dhëndri: Vuan nga alzheimeri

E moshuara që u dhunua nga infermieret në azilin e pleqve ‘Orenda’ në Pejë është marrë nga familjarët e saj. Mediat e...

Berisha i përgjigjet Ramës: Nuk marrim pushtet me dhunë

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha i është përgjigjur deklaratës së bërë një ditë më parë nga kryeministri Edi Rama, i...

Partia Demokratike kërkon të marrë pushtetin me dhunë, thotë Rama

Kryeministri Edi Rama thotë se Rusia financoi Partinë Demokratike, pasi kjo forcë politike ka si qëllim marrjen e pushtetit me dhunë. Nga...

Biden e quan “të neveritshëm” sulmin ndaj shtëpisë së Pelosit

Presidenti i SHBA-së Joe Biden e ka quajtur “të neveritshëm” sulmin ndaj bashkëshortit të kryetares së Dhomës së Përfaqësuesve, Nancy Pelosi. Paul...

“E kanë goditur në kokë e trup”, shoku i Kurtit: Learin e gjeta të shtrirë në tokë

Një nga shokët e Lear Kurtit, në një lidhje telefonike ekskluzivisht për emisionin “Riview” në Euronews Albania, është shprehur se 32-vjeçarin...

Tentoi të kryente marrëdhënie seksuale me dhunë me një 23-vjeçare, arrestohet 

Policia e Durrësit ka arrestuar një 29-vjeçar pasi ka tentuar të kryejë marrëdhënie seksuale me dhunë me një 23-vjeçare. Blutë e qytetit...

3 fëmijët e dhunuar në jetimoren e Sarandës kthehen te nëna

Bashkia Tiranë ka vendosur që 3 fëmijët e dhunuar në jetimoren e Sarandës të kthehen te nëna e tyre, pasi kjo...

Vata: 59% e fëmijëve kanë pësuar njëherë të vetme në jetë abuzim fizik

Mirgit Vata, nga Urdhri i Punonjësve Socialë në Shqipëri thotë se 59% e fëmijëve kanë pësuar njëherë të vetme në jetë...

Rrëfimi i nënës: Fëmijët i mbaja në plastmasë, m’i morën dhe m’i çuan në jetimore

E rëndë dhe shokuese në shtëpinë e fëmijës “Vangjel Pulla” në Sarandë tre fëmijët e një nëne janë abuzuar fizikisht dhe...

Dhuna në jetimoren e Sarandës, e mitura: Edukatorja më goditi me shkop

E rëndë dhe shokuese në shtëpinë e fëmijës “Vangjel Pulla” në Sarandë tre fëmijët e një nëne janë abuzuar fizikisht dhe...