dhurata cupi

Hapja e garës për kreun e ri të PD, si votuan deputetët gjatë mbledhjes së Kryesisë

Kryesia e Partisë Demokratike zhvilloi dje një mbledhje për të diskutuar rreth mënyrës se si do të drejtohej partia dhe për...

Kryesia e PD merr vendimin, caktohet data e zgjedhjes së kryetarit të ri

Në mbledhjen e Kryesisë së Partisë Demokratike të mbajtur me 6 qershor 2023, Kryesia vendosi hapjen e procesit zgjedhor dhe mbajtjen...

Propozimi i deputetes: PD të drejtohet nga Jorida Tabaku e Gazment Bardhi

Deputetja e PD-së Dhurata Çupi në mbledhjen e Grupit Parlamentar të kësaj force politike ka propozuar që Jorida Tabaku dhe Gazment...

Çupi llogari Manjës për të përndjekurit politikë: Nuk po marrin dëmshpërblimet

Gjatë prezantimit të buxhetit për Ministrinë e Drejtësisë, nga vetë ministri Ulsi Manja, deputetja e PD, Dhurata Çupi ngriti shqetësimin për...

Dy raporte për territorialen/ PS e PD nuk bien dakord, fjalën e fundit e ka Kuvendi

Mazhoranca dhe opozita do të depozitojnë në kuvend dy raporte të ndryshme. Pas muajsh diskutime në komisionin e reformës territoriale për një...

PD kërkon ndihmën e ambasadorëve, Alibeaj tregon çfarë u prezantoi 8 diplomatëve

Partia Demokratike duket se po kërkon ndërmjetësimin e trupës diplomatike për miratimin e projektligjit për hartën e re administrative që dorëzoi...

Debat në Komision, Çupi: Paguhen 788 punonjës në bashki. Kundërshton Ndreu

Deputetja e PD-së Dhurata Çupi është përplasur me kreun e Bashkisë së Lezhës, Pjerin Ndreu në Komisionin e Reformës Territoriale, për...

Mazniku: Tirana të bashkohet me Vorën dhe Kamzën. Ironizon Çupi

Nënkryetari i Bashkisë së Tiranës Arbjan Mazniku, në Komisionin e Reformës Territoriale, është shprehur se Bashkia e Tiranës duhet të ishte...

Debat mes deputeteve të PD-së e PS-së në Komisionin e ‘Territoriales’, shkak Veliaj

Komisioni i Reformës Territoriale është shoqëruar me debate, ku shkak është bërë mungesa e kryetarit të Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj. Ky...

Deputetja e PD për reformën territoriale: Jemi për 80 bashki, të reduktohen qarqet

Bashkëkryetarja e Komisionit të Posaçëm të Reformës Territoriale, Dhurata Çupi deklaroi se duhet të rritet numri i bashkive nga 61 që...

Miliona euro për inceneratorin e Fierit që ende nuk punon, denoncon PD

Dy deputetë të Partisë Demokratike, pjesë e Komisionit Hetimor për Inceneratorët, kanë vizituar inceneratorin e Fierit ku denoncuan faktin se është...