diaspore

‘Të tretët në botë për diasporën’, Forbes: 30.7% e shqiptarëve jetojnë jashtë vendit

30 për qind e shqiptarëve të lindur në Shqipëri jetojnë në emigracion. Shifra është publikuar nga revista Forbes, që ka renditur vendet...

Berisha: Rama ka frika nga vota e diasporës, nuk e manipulon dot me patronazhistë

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha deklaroi se kryeministri Edi Rama ka frikë nga vota e shqiptarëve në diasporë. Gjatë fjalës së...

Drafti për diasporën, Milaqi: Pas deklarimit të adresës, bëhet kërkesë në KQZ

Drejtuesi i Lëvizjes Diaspora për Shqipërinë e Lirë, Bledar Milaqi e cilëson si një hap të drejtë dhe praktikë normale, draftin...