diell

Qëndroi me orë të tëra në diell/Punëtori humb jetën, arrestohet pronari në Greqi

Pronari i një biznesi në Greqi është arrestuar pasi një punonjës i tij humbi jetën duke qëndruar për orë të tëra...

“Diell dhe shi”/Parashikimi i motit, si pritet të jetë kjo javë

Meteorologu i Meteoalb, Hakil Osmani tha për “Good morning Albanians” në Euronews Albania se kjo javë do të jetë e kthjellët. Në...

12 viktima nga i nxehti përvëlues në Indi

12 persona vdiqën nga i nxehti përvëlues në Indi dhe shumë të tjerë u shtruan në spital. Qytetarët ishin pjesëmarrës në...

Diell dhe temperatura deri në 20 gradë, parashikimi i motit për javën

Meteorologia e Meteoalb Lajda Porja tha në emisionin Good Morning Albanians në Euronews Albania se e gjithë java në përgjithësi do...

Diell dhe masa ajore të qëndrueshme, parashikimi i motit për javën

Kjo javë do të karakterizohet kryesisht me mot të qëndrueshëm. Kështu u shpreh meteorologu Hakil Osmani për emisionin "Good Morning Albanians"...

Si do të jetë moti gjatë javës, ‘surpriza’ në fundjavë

Meteorologu i Meteoalb, Hakil Osmani tregoi për Euronews Albania se kjo javë do të jetë me mot të mirë. “Do të kemi...

Diell dhe temperatura të larta deri të enjten, parashikim i motit për javën

Deri ditën e enjte vendi do të karakterizohet nga mot i qëndrueshëm me orë të gjata me diell, por edhe vranësira...

Ushqimet e ekspozuara në diell burim sëmundjesh, paralajmërojnë ekspertët

Tregtimi i fruta perimeve në ambiente të hapura, përtej çdo kushti higjieno-sanitar dhe në temperatura që i kalojnë 35 gradë në...

Tre ushqime që ndihmojnë kundër djegieve nga dielli

Më në fund ka ardhur vera dhe koha për të shijuar diellin, por orët e gjata të ekspozimit mund të shkaktojnë...

Lëkura në verë, çfarë rekomandojnë mjekët?

Fast Check në Euronews Albania u fokusua te kujdesi që duhet të tregojmë ndaj lëkurës në verë. A mjafton vetëm aplikimi i...

Parashikimi i motit për javën

Java ka nisur e vrenjtur dhe kështu do të vijojë. Shirat do jenë të pakta. Meteorologia e Meteoalb Lajda Porja parashikoi motin...

Temperatura deri në 20 gradë, parashikimi i motit për javën

Edhe pse e hëna nisi e ftohtë gjatë javës pritet që temperatura të rriten. Meteorologu i Meteoalb, Hakil Osmani tha për Euronews...