dita e veres

Habit qytetari, i pashqetësuar nga rritja e çmimeve: Të përgatitemi, do futemi në BE

Qytetarët festuan këtë të hënë Ditën e Verës, teksa ata u përballën edhe me një rritje të çmimit të ëmbëlsirës së...

Rama uron Ditën e Verës nga Elbasani: Lajme të mira, çfarë përfitojnë pensionistët

Kryeministri Edi Rama vizitoi sot Elbasanin me rastin e Ditës së Verës. Ai uroi një stinë me diell dhe me dritë...

Atmosfera në Tiranë, si po festohet Dita e Verës

14 marsi e ka gjetur kryeqytetin në festë. Qytetarë të ndryshëm kanë dalë të festojnë Ditën e Verës, ndërsa të tjerë...

“1 orë për të rrahur ballokumet në legen”, nënë Buqja zbulon sekretet e recetës

Nënë Buqja nga Elbasani ka treguar se sekreti për të bërë ballokume të mira është te rrahja e tyre. Në një...

Meta uron Ditën e Verës duke recituar poezinë e Ndre Mjedës

Kreu i Partisë së Lirisë Ilir Meta, zgjodhi ta urojë Ditën e Verës me një poezi të Ndre Mjedës. Përmes një videoje...

Sot festohet Dita e Verës

Dita e Verës është një festë pagane me origjinë të lashtë. Festimi kryhet në nderim të natyrës së bukur shqiptare dhe bimësisë...

Dita e Verës në Tiranë. Rrugët ku do devijohet qarkullimi i makinave

Bashkia e Tiranës ka organizuar një sërë aktivitetesh për të festuar Ditën e Verës.  Në kryeqytet do të zhvillohen një sërë...

Elbasani bëhet gati për Ditën e Verës. Aktivitetet “pushtojnë” qytetin

Edhe pse dy ditë para festës së Ditës së Verës, në Elbasan kanë filluar përgatitjet për këtë ditë. Koncerte dhe aktivitete...

Sot Dita e Verës, tradita e lashtë për të kremtuar ndërrimin e stinëve

Sot në mbarë vendin festohet “Dita e Verës”, një festë me origjinë të lashtë. “Dita e Verës”, është një festë pagane...