dita

Neritan Ceka: Pse 29 Nëntori duhet të jetë Dita e Çlirimit

Historiani Neritan Ceka thotë Lufta Nacional Çlirimtare nuk ishte lufta e një partie, por kjo luftë e ka zënë vendin e...

Dita e Armëpushimit, ceremoni në mbarë Evropën për fundin e Luftës I Botër

Në mbarë Evropën janë mbajtur të premten ceremoni për të shënuar Ditën e Armëpushimit, siç njihet fundi i Luftës së Parë...

Rishi Sunak kryeministri i ri i Mbretërisë së Bashkuar| 5 zhvillime

Rishi Sunak zgjidhet kryeministër i Mbretërisë së Bashkuar Rishi Sunak do të jetë kryeministri i ardhshëm i Mbretërisë së Bashkuar pasi...

Paralajmërimi i Yuri Kim për gjyqtarët e SPAK-ut| 5 ngjarje

“Keni në dorë fatin e vendit”, zbulohet çfarë u tha Kim gjyqtarëve të SPAK Ditën e sotme ambasadorja amerikane Yuri Kim...

Nga Rrumbullaku te Martinaj, Rama përgjigjet për Euronews Albania| 5 zhvillime

‘Grupi çiftelia’, Rama: Rrumbullakun e vendosëm me meritë Vite më parë në media qarkulloi një foto e drejtorit aktual të Policisë...

Paralajmërimi i Pekinit për Biden, 5 zhvillimet nga rajoni dhe bota

‘Kush luan me zjarrin digjet’, Xi paralajmëron Biden në telefonatën 2-orëshe Presidenti Joe Biden dhe homologu i tij kinez Xi Jinping...

​Reagimi i autoritetit të dosjeve për çështjen e Metës, 5 ngjarjet kryesore

Autoriteti i Dosjeve: Palët e prekura të kërkojnë informacion në rrugë ligjore Autoriteti për Informimin mbi Dokumentet e ish-Sigurimit të Shtetit...

Ish-kryeprokurori i Tiranës nën akuzë për deklarim të rremë pasurie, 5 ngjarje

Prokuroria e Durrësit merr të pandehur ish-kryeprokurorin e Tiranës Prokuroria e Durrësit ka marrë të pandehur Petrit Fushën, ish-drejtues i Prokurorisë...

Politikani I.M bashkëpunëtor i sigurimit të shtetit, 5 ngjarjet kryesore

Politikani I.M ka qenë bashkëpunëtor i sigurimit të shtetit Një politikan i profilit të lartë politik, me inicialet I.M rezulton se...

LSI-ja tashmë quhet Partia e Lirisë, 5 ngjarjet kryesore të ditës

Emri i ri i LSI-së, Meta: Ta gëzojmë Partinë e Lirisë Ilir Meta falënderoi themeluesit e Lëvizjes Socialiste për Integrim, ndërsa...

Ahmetaj shkarkohet, e zëvendëson Balluku| 5 ngjarjet kryesore deri në mesditë

Shkarkohet Arben Ahmetaj, Belinda Balluku emërohet zv.kryeministre Kryeministri Edi Rama ka njoftuar mëngjesin e sotëm nëpërmjet një postimi në Tëitter se...

Berishës nuk i lejohet hyrja në Britaninë e Madhe, 5 ngjarjet kryesore

Berisha: Më kanë ndaluar hyrjen në Britaninë e Madhe “Disa orë pasi Edi Rama dha lajmin për vendimin që do të...

Përplasjet dhe mesazhet e Ramës në Kuvend, 5 zhvillime deri në mesditë

Momente nga përplasja e Berishës dhe Ramës në Kuvend, ndërhyn Garda Kreu i Partisë Demokratike, Sali Berisha është përplasur në Kuvend...

Spiunazh kundër muxhahedinëve, 5 ngjarjet kryesore deri në mesditë

Spiunazh kundër muxhahedinëve, SPAK kontrolle blic në Laç dhe Lezhë Prokuroria e Posaçme vijon kontrollet dhe punën për identifikimin e personave...

Zotimi i Ramës për drejtësi dhe kokaina në Durrës, 5 ngjarje

Rama zotohet në Bruksel: Askush s’është imun ndaj drejtësisë në Shqipëri “Askush nuk është imun ndaj drejtësisë, as pozita, as tesera...

5 ngjarje| Shënjestra e Fushë-Krujës, pasojat e sulmit kibernetik në Shqipëri

Brilant Martinaj, shënjestra e autorëve të atentatit në Fushë-Krujë Grupi i hetimit i ngritur me urgjencë për atentatin në Fushë-Krujë ka...