ditëlindje

FOTO| Shakira dhe Pique festojnë ditëlindjen të ndarë pas 12 vitesh

Shakira dhe Pique festuan për herë të parë ditëlindjet e tyre, të ndarë. Ish-çifti, i cili së fundmi është bërë kryefjalë e...

“Mjeshtër i letërsisë”- Presidenti Begaj takon Kadarenë për t’i uruar ditëlindjen

Presidenti i Republikës Bajram Begaj ka takuar këtë të shtunë shkrimtarin Ismail Kadare, me rastin e ditëlindjes së këtij të fundit. Kreu...

Vladimir Putin merr një traktor për ditëlindjen e tij të 70-të

Një traktor është një nga dhuratat më të çuditshme që mori për 70-vjetorin e ditëlindjes Vladimir Putin. Dhurata e pazakontë iu dha...

Vladimir Putin feston sot 70-vjetorin

Presidenti rus Vladimir Putin feston ditëlindjen e tij të 70-të më 7 tetor. Jubileu vjen në një kohë kur lideri gjithnjë e...

Mbretëresha Elizabetë feston ditëlindjen e 96-të me një ceremoni madhështore

Mbretëresha e Anglisë, Elizabetë, ka festuar ditëlindjen e saj të 96-të në shtëpinë e saj, ku armët shpërthenin nga ushtarët në...

Ronaldo ndriçon Burj Khalifa për Georgina Rodriguez

Cristiano Ronaldo ka surprizuar të dashurën e tij Georgina Rodriguez për ditëlindje. Kulla më e gjatë në botë Burj Khalifa u...