dmitry medvedev

Medvedev: Rusia do të fitojë, jemi gati të shkojmë deri në kufijtë e Polonisë

Ish-presidenti dhe nënkryetari i Këshillit të Sigurimit të Rusisë, Dmitry Medvedev deklaroi në përvjetorin e parë të ofensivës kundër Ukrainës, se...

Medvedev paralajmëron: Nëse fillon Lufta e Tretë Botërore, gjithçka do bëhet pluhur

Nënkryetari i Këshillit të Sigurimit rus, Dmitry Medvedev, ka kritikuar përpjekjet perëndimore për të justifikuar dërgesat e armëve në Kiev si...

Medvedev: Rusia ka mjaftueshëm armë për të vazhduar luftën në Ukrainë

Ish-presidenti rus, Dmitry Medvedev u përgjigj të martën ndaj raporteve perëndimore, sipas së cilave, Rusisë po i mbaronin raketat dhe artileria...

Humbja ruse mund të çojë në konflikt bërthamor, paralajmëron zyrtari rus

Dmitry Medvedev, nënkryetari i Këshillit të Sigurimit të Rusisë dhe aleati kryesor i presidentit Vladimir Putin, paralajmëroi të enjten se humbja...

Medvedev paralajmëron NATO-n: Luftë bërthamore nëse Rusia pëson disfatë në Ukrainë

Ish-presidenti rus, Dmitry Medvedev një aleat i shefit të Kremlinit, Vladimir Putin, paralajmëroi NATO-n se një disfatë e Rusisë në Ukrainë...

Medvedev ironizon Truss: Jepini çmimin Nobel për shkatërrimin e ekonomisë britanike

Zëvendëssekretari i Këshillit të Sigurimit të Rusisë, Dmitry Medvedev, aleat i ngushtë i presidentit Vladimir Putin, ka ironizuar Liz Truss, pasi...

Aleati i Vladimir Putinit paralajmëron ‘fundin’ e OKB-së

Fati i Kombeve të Bashkuara mund të përfundojë si ai i Lidhjes së Kombeve, nëse kompetencat e anëtarëve të përhershëm të...

Medvedev: Rusia do t’i arrijë qëllimet e saj në Ukrainë

Një nga aleatët më të ngushtë të presidentit Vladimir Putin, Dmitry Medvedev tha të hënën se Rusia do t'i arrijë qëllimet...

Medvedev: Suedia dhe Finlanda në NATO, ndërlikim për situatën në Baltik

Vendimi për anëtarësimin e Suedisë dhe Finlandës në aleancën NATO-s ndërlikon situatën e sigurisë në rajonin e Baltikut. Kështu u shpreh këtë...