dokumente

Presidenti Biden intervistohet rreth dokumenteve të klasifikuara

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Joe Biden, është intervistuar si pjesë e hetimit ndaj tij për mënyrën e trajtimit të dokumenteve...

Beleri: Rama po dezinformon, nuk ka vendim gjykate që ndalon lejen për betimin tim

Fredi Beleri ka reaguar përmes një postimi nëFacebook, pas deklaratave të kryeministrit Edi Rama lidhur me çështjen e betimit të tij. Sipas...

Falsifikonte dokumentet e nxënësve, pezullohet drejtoresha në Korçë

Drejtoresha e shkollës së mesme Çërravë në Pogradec është pezulluar nga detyra pasi ka rezultuar se falsifikonte dokumente të nxënësve të...

Shkatërrohet laboratori në Korçë ku prodhoheshin dokumente false, 3 në pranga

Një laborator ku prodhoheshin dokumente të falsifikuara në Korçë dhe materialet brenda tij janë sekuestruar nga policia. 3 persona janë arrestuar, pasi...

EMRAT| Sillnin në Shqipëri dokumente false, në pranga 3 persona

Policia e Tiranës ka vënë në pranga tre persona pasi në bashkëpunim me njëri-tjetrin siguronin dhe sillnin në Shqipëri dokumente të...

Tentoi të kalonte kufirin me dokumente false, pranga 32-vjeçarit nga Kosova

Një 32-vjeçar nga Kosova është arrestuar nga policia në Portin e Durrësit. Shtetasi A.K u vu në pranga, pasi tentoi të dalë...

Paraqitën dokumente false në pikën kufitare të Durrësit, e ‘pësojnë keq’ 3 të rinjtë

Policia kufitare e Durrësit ka arrestuar këtë të shtunë 3 shtetas të cilët paraqitën dokumente false për të kalur në pikën...

‘Nuk isha në dijeni’, Mike Pence: Mbaj përgjegjësi për dokumentet e klasifikuara

Ish-zëvendëspresidenti amerikan, Mike Pence tha se nuk kishte qenë në dijeni se dokumentet e klasifikuara ishin në shtëpinë e tij në...

FBI gjen dokumente të klasifikuara në shtëpinë e ish-zv.presidentit amerikan

Në shtëpinë e ish-zv.presidentit amerikan, Mike Pence, janë gjetur dokumente të klasifikuara. Dokumentet, që janë zbuluar nga një avokat, javën e kaluar...

12 orë kërkime, zbulohen dokumente të tjera në shtëpinë e Biden

Departamenti Amerikan i Drejtësisë zbuloi disa dokumente konfidenciale gjatë një kontrolli në shtëpinë e presidentit amerikan Joe Biden në qytetin Wilmington,...

Tentoi të kalonte me dokumente të falsifikuara, ndalohet turku në Rinas

Një shtetas turk është arrestuar në flagrancë nga policia e Rinasit këtë të enjte, pasi tentoi të kalonte kufiri me dokumente...

‘Falsifikim dokumentash’, tjetër masë sigurie për porositësin e 137 kg kokainë

Gjykata e Tiranës ka shtuar një masë sigurie "Arrest me burg" pas GjKKOS-së, për 46-vjeçarin Gentian Malindi, për kryerjen e veprës...

Hakerët iranianë publikojnë dokumente të tjera të policisë

'Homeland Justice' ka publikuar dokumente të tjera nga skedarët e policisë. Bëhet fjalë për persona të dyshuar kontingjentë të përfshirë në krime. Rreth...

Miratohet hetimi i mëtejshëm i dokumenteve të sekuestruara nga Trump

Departamenti Amerikan i Drejtësisë mund të vazhdojë shqyrtimin e dokumenteve konfidenciale të sekuestruara nga FBI në pronën e ish-presidentit amerikan Donald...

Mezani: Dokumentet e Perandorisë Osmane zbulojnë të fshehtat e epokës së Skënderbeut

Osmanologu, Rezart Mezani thotë se 1 milion dokumentet e Perandorisë Osmane për Shqipërinë, të cilat tanimë ndodhen prej disa ditësh në...

‘Dosja Trump’, një ekspert i specializuar do të analizojë dokumentet

Gjyqtarja federale Eileen Cannon ra dakord sot të caktojë një ekspert të posaçëm për të shqyrtuar dokumentet e sekuestruara nga FBI-ja...