dokumenti

Himara, greke? Eksperti publikon “live” dokumentin historik: Është gjetur në SHBA

Juristi i të Drejtës Ndërkombëtare, Agron Alibali, ishte i ftuar këtë të shtunë në Euronews Albania, ku foli në lidhje me...

Zbulohet dokumenti i Asocacionit, zbardhet plani i ndërkombëtarëve

Draft-statuti i propozuar me 2 maj në Bruksel nga Ekipi Menaxhues i përbërë nga serbë të Kosovës dhe i formuar me...

Dokumenti ekskluziv/ Vlerësimi psikosocial i Dan Hutrës në burg: I parehabilituar!

Në emisionin Review në Euronews Albania është publikuar një dokument ekskluziv që tregon se vlerësimi psikosocial i Dan Hutrës gjatë kohës...

47 mln dollarë për Qukës-Qafë Plloçë, zbardhet dokumenti, kredi me interes 2%

Rruga Qukës-Qafë Plloçë do të jetë gati në vitin 2024. 47 mln dollarët e marrë me kredi nga Fondi Saudit për...

Ardit Bido: Dokumenti sekret që Hitleri kërkonte të merrte në Berat por s’ia doli

Ardit Bido, drejtor i Arkivave të Shqipërisë tregoi në emisionin "Now me Erla Mëhillin", të pathënat e Kodikëve të Beratit dhe...

I vjedhur në 1917, dorëshkrimi 1000-vjeçar i kthehet pronarëve të ligjshëm

Një dorëshkrim 1000-vjeçar i grabitur gjatë Luftës së Parë Botërore është kthyer në manastirin grek nga ku ishte vjedhur më shumë...

Marrëveshja me Rusinë, Vuçiç: Serbia po sulmohet për një dokument burokratik

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, teksa foli për presionet e pretenduara ndaj Serbisë, tha se “një dokument burokratik, pa asnjë peshë...

Dokumenti që ‘fundos’ Trump, zbulohen të dhënat hetimore mbi ish-presidentin e SHBA

Perdja e sekreteve mbi hetimin ndaj ish-presidentit Donald Trump ra. Dokumenti që çoi në autorizimin e bastisjes së rezidencës së tij...