donald trump

Dënohet Steve Bannon, po Donald Trump? Ish-presidenti thirret për të dëshmuar

Steve Bannon, krahu i djathtë i ish-presidentit Donald Trump është dënuar me 4 muaj burg pasi refuzoi të bashkëpunojë me komitetin...

Trumpit i kërkohet të dëshmojë për trazirat në Kongres

Komiteti Hetues i Dhomës së Përfaqësuesve në Shtetet e Bashkuara, ka votuar të enjten që të ftojë për të dëshmuar ish-presidentin...

Noka: Si nisëm të dyshojmë për Bashën pas fotos 26 mijë dollarëshe me Trump

Deputeti i PD-së Flamur Noka, teksa ka folur për financimet ruse, tregoi dhe se si nisën të dyshonin për Lulzim Bashën...

Të dhëna për një shtet që ka aftësi bërthamore, çfarë zbuloi FBI në banesën e Trump

FBI ka gjetur një dokument që përshkruan aftësitë bërthamore të një qeverie të huaj (shteti të huaj) ndërsa po kontrollonte rezidencën...

Biden është armik i SHBA-ve, thotë Trump

Donald Trump e ka quajtur presidentin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden, armik të shtetit, në tubimin e parë...

Demokracia amerikane në rrezik, Biden: Trumpizmi kërcënon themelet e vendit

"Ideologjia ekstreme" e Donald Trump dhe adhuruesve të tij "kërcënon themelin e republikës sonë". Ishte ky alarmi i Presidentit Joe Biden gjatë...

Dënohet financiari i Trump, shpallet fajtor për mashtrim dhe evazion fiskal

Shefi i financave të kompanisë së ish-presidentit Donald Trump është shpallur fajtor për mashtrim dhe evazion fiskal nga një gjykatë e...

Gjysma e votuesve republikanë mbështesin Trumpin pas kontrollit të FBI-së

Gjysma e republikanëve amerikanë thonë se zyrtarët federalë të zbatimit të ligjit u sollën në mënyrë të papërgjegjshme kur kontrolluan shtëpinë...

‘Armikja’ republikane e Donald Trump humb zgjedhjet në shtetin e Wyoming

Votuesit në shtetin amerikan të Wyoming kanë rrëzuar kongresmenen Liz Cheney, një kritike në radhët e republikanëve ndaj ish-presidentit Donald Trump. Ajo...

Kontrolli ndaj Trump, prokurorët refuzojnë të publikojnë detajet e mandatit

Departamenti amerikan i Drejtësisë ka deklaruar se kundërshton publikimin e dokumentit që prokurorët përdorën për të siguruar dritën e gjelbër nga...

Trump kërkon që t’i kthehen dokumentet e sekuestruara nga FBI në rezidencën e tij

Ish-presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump i bëri thirrje Departamentit të Drejtësisë që t'i rikthejë dokumentet e sekuestruara...

‘E paprecedentë’, politologia: Kontrolli i FBI ndaj Trump-it ka shokuar amerikanët

Politologia Besa Sharrah thotë se kontrolli i FBI-së në rezidencën e Donald Trump, është diçka e papracadentë, që nuk i ka...

Kontrolli në pronën e Trump, agjentët e FBI kërkonin materiale për armët bërthamore

FBI u përpoq të zbulonte dokumente të klasifikuara të lidhura me armë bërthamore, mes objekteve të tjera, ku kontrolloi shtëpinë e...

Nuk do kundërshtoj vendimin për bastisjen e shtëpisë në Florida, thotë Trump

Ish-presidenti i SHBA-së, Donald Trump ka thënë se nuk do të kundërshtojë lëshimin e urdhrit që lejon agjentët e FBI-së të...

FBI-ja i bastisi shtëpinë, Trump refuzon të përgjigjet para prokurores

Ish-presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump ka refuzuar që të përgjigjet në pyetjet si pjesë e hetimit të...

Agjentët e FBI bastisin shtëpinë e ish-presidentit Donald Trump

Ish-presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump deklaroi se shtëpia e tij në Florida është bastisur nga FBI dhe...