doreheqja

Dorëheqja e ministrit të emigracionit në Britani, Krashi: Donte një ligj më ekstrem

Qeveria konservatore e Britanisë është gjendur në vështirësi pasi ministri i saj për Emigracionin dha dorëheqjen lidhur me ligjin që ka...

Nën hetim për korrupsion, jep dorëheqjen kryeministri i Portugalisë

Kryeministri portugez, António Costa, ka dhënë dorëheqjen. Sipas burimeve nga mediat e huaja, mësohet se dorëheqja e tij erdhi lidhur me një...

Ardi Veliu jep dorëheqjen nga Agjencia e Mbikëqyrjes Policore

Ardi Veliu ka dhënë dorëheqjen nga drejtimi i Agjencisë së Mbikëqyrjes Policore. Lajmin e konfirmoi personalisht vetë për Euronews Albania, Veliu, i...

I përfshirë në sulmet në veri, jep dorëheqjen nga drejtimi i Listës Serbe Radoiçiç

Presidenti i Serbisë tha për televizionin kombëtar spanjoll TV Española se nënkryetari i Listës Serbe, Milan Radoiçiç, ka dhënë dorëheqje nga...

Dorëheqja nga posti i ministrit të Mbrojtjes, flet Armend Mehaj

Ish-ministri i Mbrojtjes i Kosovës, Armend Mehaj ka dalë me një postim të gjatë pas dorëheqjes së tij nga posti. Ndër të...

Jep dorëheqjen zv.ministrja e Arsimit në Kosovë: Do t’i kthehem punës akademike

Zëvendësministrja për Arsim, Shkencë, Teknologji dhe Inovacion në Qeverinë e Kosovës, Edona Maloku Bërdyna, ka njoftuar dorëheqjen nga kabineti qeveritar  i...

Berisha: Rama të japë dorëheqjen për arratisjen e numrit 2 të qeverisë

Ish-kryeministri Sali Berisha kërkoi që gjatë seancës së fundit plenare në Kuvend të jetë i pranishëm dhe kryeministri Rama. Berisha tha se...

Debati për emigrantët i rrëzoi qeverinë, Mark Rutte tërhiqet nga politika

Kryeministri holandez Mark Rutte, kryeministri më jetëgjatë i Holandës, shprehet se do të largohet nga politika pas zgjedhjeve të përgjithshme të...

Kërkoi ndjesë dhe la mandatin, kush pritet ta zëvendësojë Rrahman Rrajën në Kuvend

Në bazë të verifikimit në listën e PS në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve, mandatin e lënë nga Rrahman Rrahja i takon...

“Kohë e tmerrshme për Veriun”- Bogdanoviç: Pse u dorëhoq Vuçiç, mesazhi nga Putin

Përfaqësuesi i komunitetit serb në Kosovë, Boban Bogdanoviç, ishte i ftuar këtë të shtunë në emisionin Review në Euronews Albania, ku...

Jep dorëheqjen drejtori i RTSH, pritet të emërohet zv.ministër i Mbrojtjes

Enkelejd Joti ka dhënë dorëheqjen nga posti i Drejtorit të Përgjithshem të RTSH dhe pritet të emërohet zv.ministër i Mbrojtjes Joti mori...

Azgan Haklaj zbulon emrin e ministres që i ka dorëzuar dorëheqjen kryeministrit Rama

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Azgan Haklaj, zbuloi në studion e Euronews Albania emrin e ministres së kabinetit qeveritar që i ka...

Berisha lëvizje të pazakontë, shkon në dyert e institucioneve. Mesazhi që jep

Kreu i Partisë Demokratike, Sali Berisha bëri një mbyllje të pazakontë të protestës së thirrur përballë Kryeministrisë. Në përfundim të protestës, Berisha...

“Jep dorëheqjen”- Berisha-Ramës: Je rrezik për Shqipërinë, rajonin dhe më gjerë

Kreu i Partisë Demokratike Sali Berisha deklaroi gjatë protestës së opozitës këtë të shtunë se kryeministri Rama është një rrezik jo...

Jep dorëheqjen kryeministrja e Britanisë së Madhe

Liz Truss, kryeministrja e Britanisë së Madhe dha dorëheqjen këtë të enjte. Para dhjetëra gazetarëve ajo tha se erdhi në detyrë në...

Dorëhiqet prefekti i Lezhës, Gjokë Jaku

Prefekti i Lezhës, Gjokë Jaku ka dhënë të hënën dorëheqjen nga detyra, pas 3 vitesh në këtë funksion. Ndonëse Jaku nuk jep...