doreheqje

‘Mosbindje civile me çdo mjet’, Berisha: S’ka alternativë përveç dorëheqjes së Ramës

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha ka paralajmëruar për një betejë finale kundër kryeministrit Edi Rama, teksa i ka kërkuar dorëheqjen...

‘Rama të dorëhiqet menjëherë’, Berisha: Demokratët të mobilizohen për betejën finale

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha ka kërkuar dorëheqjen dhe largimin e menjëhershëm të kryeministrit Edi Rama. Në një deklaratë për mediat...

Meta kërkon dorëheqjen e Ramës: Veprim i detyruar dhe i pashmangshëm

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta ka kërkuar dorëheqjen e kryeministrit Edi Rama. Përmes një postimi në rrjetet sociale, ku publikoi...

Vuçiç drejt dorëheqjes? Çfarë pritet të deklarojë sot para popullit serb

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç do t’u drejtohet sot qytetarëve të Serbisë për t'i informuar me problemet dhe zgjedhjet me të...

Mediat serbe: Aleksandër Vuçiç mund të japë dorëheqjen

Presidenti serb dhe kreu i SNS-së, Aleksandër Vuçiç u tha bashkëpunëtorëve se ai është gati të tërhiqet dhe të japë dorëheqjen...

Jep dorëheqje bashkudhëheqësi i Netflixit

Reed Hastings ka dhënë dorëheqje nga roli i tij si bashkudhëheqës i Netflixit, kompani në të cilin ka kontribuuar për më...

Dom Mark Pashkja: Dorëheqja e Papës mesazh edhe për politikanët

Zëdhënësi i Kishës Katolike në Shqipëri, Dom Mark Pashkja tha në një intervistë për Euronews Albania se dorëheqja e  ish-Papa Benedikti XVI...

Haki Abazi: Jap dorëheqjen nëse formohet Asosacioni me kompetenca ekzekutive

Kryetari i Komisionit për Punë të Jashtme në Kosovë, Haki Abazi deklaroi se do të japë dorëheqjen nëse formohet Asosacioni i...

Pelosi dorëhiqet nga posti i kryetares së demokratëve në Dhomën e Përfaqësuesve

Nancy Pelosi njoftoi tërheqjen nga posti i kryetares së demokratëve në Dhomën e Përfaqësuesve të SHBA-së. Ajo do të vazhdojë të përfaqësojë...

Dorëheqja e gjyqtarëve dhe prokurorëve serb, Haxhiu: Ata që ikën, s’mund të kthehen

Gjykatat dhe prokuroritë në veri të Kosovës po funksionojnë normalisht edhe pas vendimit të dorëheqjes së gjyqtarëve dhe prokurorëve serb. Lajmin e...

Mbi 100 policë serbë në veri të Kosovës kanë dorëzuar dorëheqjet me shkrim

Mbi 100 zyrtarë policorë serbë të punësuar në Policinë e Kosovës, kanë dorëzuar të dielën dorëheqjet e tyre me shkrim në...

Udhëtimet e Ramës me avion, Berisha: Të japë menjëherë dorëheqjen

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha ka kërkuar dorëheqjen e kryeministrit, Edi Rama, pasi këtij të fundit iu publikuan nga hakerat,...

Jep dorëheqjen ministri i Shëndetësisë në Kosovë, Rifat Latifi

Ministri i Shëndetësisë në Kosovë, Rifat Latifi ka dhënë dorëheqjen këtë të premte. Mësohet se dorëheqjen, Latifi ia ka dorëzuar kryeministrit Albin...

‘Jemi në luftë brenda llojit’, dorëhiqet kryetari i PD-së në Lezhë

Kryetari i Partisë Demokratike në Lezhë, Arben Ndoi ka dhënë dorëheqjen nga ky post këtë të mërkurë. Lajmin e ka bërë të...

Gledis Nanos i është kërkuar dorëheqja, konfirmon Rama

“Po, është e vërtetë, i është kërkuar dorëheqja drejtorit të mëparshëm dhe ai ma ka konfirmuar se do ta jepte dorëheqjen”. Ishte...

Johnson niset për në Skoci për të dhënë dorëheqjen 

Kryeministri britanik në largim Boris Johnson foli sot jashtë zyrës së tij në Downing Street, përpara se të shkonte në Skoci...