dosje

Balla: Ndryshim ligji për të rishikuar certifikatat e pastërtisë së politikanëve

Në shtator socialistët do të nisin punën për të ndryshuar ligjin për hapjen e dosjeve të bashkëpunëtorëve. Në Kuvend janë depozituar disa...

‘Nxirrni listën e spiunëve’, Kuvendi kërkesë Autoritetit për administratën

Kuvendi i kërkon Autoritetit të Dosjeve që të bëjë publike listën me emrat e ish-bashkëpunëtoreve të Sigurimit të Shtetit të cilët...

Çika: Shumë politikanë kanë qenë bashkëpunëtorë të ish-Sigurimit të Shtetit

Ish-kryetari i Shoqatës Antikomuniste dhe ish të Përndjekurve politikë, Nebil Çika thotë se shumë politikanë kanë qenë bashkëpunëtore të ish-Sigurimit të...

Çollaku: Të hapen të gjitha dosjet, Bushka: Do ndryshojmë dhe Kodin Zgjedhor

Partia Socialiste dorëzoi sot në Kuvend projektligjin hapjen e dosjeve të sigurimit edhe për ata persona që rezultojnë të pastër në...

Berisha tregoi emrin e I.M-së në dosjen e Sigurimit, përgjigjet Meta

Ish-presidenti dhe kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta është shprehur në lidhje me përfshirjen e tij si bashkëpunëtor i ish-Sigurimit...

‘S’ka lidhje me Ilir Metën’, Berisha tregon cili është personi me inicialet I.M

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha thotë se kryeministri Edi Rama ka keqpërdorur Shërbimin Informativ dhe Autoritetin e Dosjeve, për të...

Autoriteti i Dosjeve padi për çështjen I.M| 5 zhvillimet kryesore

Autoriteti i Dosjeve po përgatit padinë për çështjen I.M Autoriteti kërkon që Prokuroria të zbardhë se kush është personi që vuri...

Klasa drejtuese nuk është e interesuar për hapjen e dosjeve, thotë gazetari

Gazetari Aleksandër Çipa thotë se çështja e dosjes së sigurimit për ish-presidentin po përdoret politikisht nga shumica socialiste. Për Euronews Albania ai...

Afera e dosjeve, Vasili: Kuvendi s’ka pasur informacion

Kryetari i grupit parlamentar Shtëpia e Lirisë, Petrit Vasili u shpreh se çështja I.M është një turp i Autoritetit të Dosjeve...

Ekskluzive| Autoriteti i Dosjeve po përgatit padinë për çështjen I.M

Autoriteti i Dosjeve po bën gati padinë për çështjen e Ilir Metës. Autoriteti kërkon që Prokuroria të zbardhë se kush është personi...

Partia e Lirisë i kërkon Kuvendit informacion për dosjen e I.M

Deputeti i Partisë së Lirisë, Petrit Vasili ka kërkuar sot nga Kryetarja e Kuvendit informim mbi përmbajtjen e dokumenteve që Autoriteti...

Dosja për Metën, Braimllari: Mazhoranca tërheq vëmendjen nga inceneratorët

Sekretari Organizativ i Partisë së Lirisë, Endrit Braimllari thotë se dosja ku aludohet  se ish-presidenti ka qenë pjesë e ish-Sigurimit Shtetëror...

Autoriteti i Dosjeve: Palët e prekura të kërkojnë informacion në rrugë ligjore

Autoriteti për Informimin mbi Dokumentet e ish-Sigurimit të Shtetit ka dalë me një njoftim zyrtar, pas kërkesës së Partisë së Lirisë,...

‘I tmerruar nga opozita’, Berisha: Rama urdhëroi manipulimin e dosjes për Metën

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha e ka cilësuar si një akt të shëmtuar dhe të turpshëm të kryeministrit Edi Rama,...

Autoriteti i Dosjeve të sqarojë kush është shtetasi I.M, thotë Partia e Lirisë

Sekretarja e Marrëdhënieve me Publikun në Partinë e Lirisë, Silva Caka deklaroi se kryetari i kësaj force politike, Ilir Meta nuk...

Sulmi kibernetik, hakerat publikojnë dokumente të institucioneve shtetërore

Një grup i vetëquajtur Homeland Justice (Drejtësi për Ardheun) pretendon se ka qenë pas hakerimit të e-albania. Për ta vërtetuar këtë, ky...