draft-statut

Pse Rama se konsultoi propozimin e tij me Kurtin? Eksperti zbulon arsyen

Eksperti Lulzim Veliu komentoi në një intervistë për Euronews Albania, anulimin e mbledhjes midis qeverive të Kosovës dhe Shqipërisë. Ai sqaroi se...

Analisti për draft-statutin e Ramës: Prishi pazaret e Kosovës, ndreqi të Serbisë

Analisti Nexhemdin Spahiu komentoi në një intervistë për Euronews Albania reagimin e Albin Kurtit për propozimin e draft-statutit për Asociacionin nga...

Eksperti amerikan kundër draftit të Ramës për Kosovën: Ja ku gaboi Kryeministri

Daniel Serwer ekspert i marrëdhënieve me SHBA, ishte i ftuar në një lidhje direkte në emisionin “Review” këtë të diel për...

Drafti për Asocacionin, Rama i përgjigjet kritikëve: Armiku është mundur në 1999

Kryeministri Edi Rama ka reaguar përmes një postimi në Twitter lidhur me kritikat për draft-statutin që ai ka propozuar për zgjidhjen...

Enver Hoxhaj pro draft-statutit të Ramës: Kërkon të zgjidhë krizën në Kosovë

Ish-ministri i Jashtëm i Kosovës, Enver Hoxhaj ka dalë krah Ramës duke e mbështetur kryeministrin dhe draft-statutin që ai propozoi. Sipas tij,...

Kush ishin pro dhe kundër draft-statutit për Asociacionin të propozuar nga Rama

Partitë në pushtet dhe opozitë në Kosovë kanë shprehur qëndrime të ndryshme sa i përket draft-statutit për Asociacionin e komunave me...

“Ndërhyrje e çuditshme”, analistja Emini: Rama do protagonizëm, të qëndrojë neutral

Analistja Donika Emini u shpreh se draft-statuti i propozuar nga Edi Rama për Kosovën është diçka shumë e çuditshme. Në një intervistë...

Deputeti i LVV kundër draftit të Ramës: Pse nuk reagoi ndaj bandave në Veri

Deputeti i Vetëvendosjes, Dimal Basha ka dalë hapur kundër propozimit të draft-statutit të  Asocacionit të propozuar nga kryeministri Rama dhe që...

Kusari-Lila për draft-statutin e Ramës: Rruga për ferr e ndërtuar me qëllime të mira

Kryetarja e Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Mimoza Kusari-Lila deklaroi komentoi draft-statutin e propozuar nga kryeministri Edi Rama për Asocacionin e...

Ambasadori britanik: Koha që Kosova ta prezantojë draft-statutin për Asociacionin

Ambasadori britanik në Kosovë, Nicholas Abbott, ka thënë të martën se ka ardhur koha që Kosova të propozojë zyrtarisht një draft-statut...