drejtesi

Rama flet për reformën në drejtësi: E bëmë ne, jo SHBA-ja

Kryeministri Edi Rama nisi këtë të premte një tur takimesh që do të mbajë në të gjithë vendin me strukturat socialiste, ku...

Berisha do merret me forcë? Karapanço: Të gjithë skenarët mbi tryezë

Gazetarja Marsela Karapanço tha në një intervistë për “Now me Erla Mëhillin” se ekzistojnë të gjithë skenarët për Sali Berishën, por...

Kërcënime me jetë, reagon komuniteti i prokurorëve: Nuk lëkundemi

Komuniteti i prokurorëve të Shqipërisë ka reaguar sa i takon kërcënimit me jetë që i është bërë tre kolegëve të tyre. Ata...

Berisha pret raporterët e Këshillit të Evropës: Të rishikohet reforma në drejtësi

Ish-kryeministri Sali Berisha priti sot në një takim një delegacion të raporterëve të Asamblesë Parlamentare të Këshillit të Europës të përbërë...

Gruaja humb jetën pas lindjes, bashkëshorti: Kërkoj drejtësi

Një grua në Berat humbi jetën pas lindjes së fëmijës së saj. 39-vjeçari nga Kosova, Fisnik Habibi tregoi se bashkëshortja po sillte në...

“Krimi më institucional se shteti”, gazetari: Balla ka sfidë të madhe para

Gazetari Agim Baçi tha në një intervistë për Euronews Albania se Taulant Balla si ministër i Brendshëm ka një sfidë të...

Bardhi: Vazhdojmë të kemi drejtësinë e mikut që pranon ndërhyrje politike

Kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike Gazmend Bardhi hodhi akuza ndaj organeve të reja të drejtësisë për mos kryerjen e...

“Reforma ka dështuar”- Gazetari: Anëtarët e KPK dhe KPA marrin para për vetingun

Gazetari Denis Dyrnjaja, ishte i ftuar këtë të mërkurë në Euronews Albania, ku foli në lidhje me aktualitetin politik dhe mbarimin...

Arrestimi i Dakos| Reagon Salianji dhe Paloka: Skenari: Edvin Rama, regjia: Yuri Kim

Deputetët e Partisë Demokratike, Edi Paloka dhe Ervin Salianji kanë reaguar pas lajmin të vetëdorëzimit të Vangjush Dakos në policinë e...

Gjykata e BE-së: Reforma në drejtësi e Polonisë shkel ligjin evropian

Bashkimi Evropian e intensifikoi luftën për sundim të ligjit në Poloni më 5 qershor, kur gjykata më e lartë e bllokut...

Kim: Reforma në drejtësi po funksionon, kundërshtarët do të donin që të dështonte

Në 110-vjetorin e Gjykatës së Lartë, ambasadorja e SHBA në Shqipëri Yuri Kim tha se reforma po jep rezultate të prekshme. Ajo...

18 javë protesta në Izrael kundër reformës në drejtësi

Dhjetëra mijëra demonstrues u mblodhën në të gjithë Izraelin për javën e 18-të me radhë, duke protestuar ndaj planeve të qeverisë...

Reforma në Drejtësi/ Albin Kurti: Ndryshe nga Shqipëria do të konfiskojmë pasuritë

Kryeministri i Kosovës dha këtë të diel një intervistë për emisionin Review në Euronews Albania, ku foli dhe mbi planin e...

Zamira Durdaj me “dorë të hekurt”: Të ngrihet akuza për vrasje për Mediun

Zamira Durdaj, zonja e cila humbi të birin në tragjedinë e Gërdecit tha në “Now me Erla Mëhillin” se duhet ngritur...

McGonigal| Spahiu: U godit i përkëdheluri i Perëndimit, Rama dëshmitar në SHBA

Juristi Kreshnik Spahiu tha në “Now me Erla Mëhillin” se deklarata e ish-të dashurës së McGonigal,  Allison Guerriero nuk ka vlera...

“Të arrestohet Berisha”, Milaim Zeka bën thirrjen e fortë për drejtësinë

Analisti Milaim Zeka thotë se në Shqipëri nuk ka drejtësi, madje nuk ka ekzistuar. Në një intervistë për Euronews Albania, Zeka u...