drejtesia

Eva Kaili sfidon drejtësinë belge: Hetuesit shkelën të drejtën e imunitetit

Eva Kaili ka vendosur të sfidojë  sistemin belg të drejtësisë. Përmes avokatëve të saj, ajo pretendon se policia dhe shërbimet sekrete...

A do ta spastrojë SPAK politikën? Kika sjell shembullin e rastit rumun

Gazetari Mentor Kikia tha në një intervistë për Euronews Albania lëvizjet dhe balancat politike nuk duhet të vendosë nëse do t’i...

Trump sulmon drejtësinë: Procesi ndaj meje i bazuar në dokrra

Donald Trump ka vazhduar me fushatën e tij elektorale dhe me sulmet ndaj sistemit të drejtësisë. “Ndodhem në një proces të bazuar...

Berisha: Thoni rroftë drejtësia se iu mbyllen dosjet, ata te 313 janë më mirë se ju

Sali Berisha nga foltorja e Kuvendit hodhi akuza në drejtim të drejtësisë si dhe ministrit të Drejtësisë Ulsi Manja. Berisha tha se...

Berisha akuza nga Kuvendi: Felaj, simboli i kapjes së drejtësisë shqiptare

Gjatë seancës plenare të kësaj të hënë raportuan në Kuvendin e Shqipërisë, drejtuesit e institucioneve të reja të drejtësisë mbi ecurinë...

Rama flet për Berishën dhe Metën: Drejtësia do të veprojë me patjetër

Kryeministri Edi Rama mbajti këtë të mërkurë një deklaratë për media në përfundim të mbledhjes së Kryesisë së PS-së, ku foli...

Spahiu zbulon tre familjet e paprekshme nga drejtësia në Shqipëri

Juristi Kreshnik Spahiu tha për Euronews Albania se drejtësia shqiptare ka një barrierë të cilën nuk po e kalon dot. Sipas tij,...

Selimi në Hagë: Nuk kam frikë nga drejtësia, por nga padrejtësia

Ish-komandanti i UÇK-së, Rexhep Selimi, deklaroi përpara Dhomave të Specializuara në Hagë se ai nuk ka të bëjë me asnjë nga...

Financimet ruse, Rama apel drejtësisë: Veproni! Provoni se nuk jeni me dy standarde

Kryeministri Edi Rama, ka reaguar në lidhje me artikujt e publikuar në disa media, të cilat atakojnë Monika Kryemadhin se ka...

Revoltohet Ylli Manjani: Drejtësia “lesh-arapi”, ku janë lekët e Lefter Kokës?

Juristi Ylli Manjani e cilësoi drejtësinë si “lesh arapi”. Në “Now me Erla Mëhillin” ai ngriti pyetjen se ku janë lekët...

Politologu: PS po përdor drejtësinë për të dobësuar opozitën në zgjedhje

Politologu Adri Nurellari tha për “Barometri” në Euronews Albania se gjyqi i Partisë Demokratike 3 ditë para regjistrimit në Komisionin Qendror...

Ngjela: 2023 është viti i goditjeve me të mëdha në Shqipëri, drejtësia do veprojë

Avokati Spartak Ngjela tha se viti 2023 do të jetë viti i ndryshimeve të mëdha në vendin tonë, duke shtuar se...

Berisha: 2022-shi ishte viti i shkatërrimit përfundimtar të drejtësisë

Kreu i Partisë Demokratike, Sali Berisha, deklaroi gjatë një konference për media këtë të premte, se viti  2022 ishte viti i...

“Dua të kthej besimin tek drejtësia”, Kondili shpalos platformën për kreun e SPAK

Prokurori Edvin Kondili ka nisur prezantimin dhe paraqitjen e platformës së tij para KLP si kandidat për kreun e SPAK. Kondili u...

Përfshirja në përgjimet e Elbasanit? Balla: Dorëzova padi, t’i shkohet deri në fund

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla foli sot për herë të parë në lidhje me historinë e përgjimeve...

Kulluri: Gjyqtarët e prokurorët kanë frikë, kërcënohen nga krimi i organizuar

Ish-anëtari i Këshillit Kombëtar të PD-së, Edvin Kulluri theksoi se gjyqtarët në vendin tonë mund të kenë dhe frikë pasi mund...