drejtesia

Politologu: PS po përdor drejtësinë për të dobësuar opozitën në zgjedhje

Politologu Adri Nurellari tha për “Barometri” në Euronews Albania se gjyqi i Partisë Demokratike 3 ditë para regjistrimit në Komisionin Qendror...

Ngjela: 2023 është viti i goditjeve me të mëdha në Shqipëri, drejtësia do veprojë

Avokati Spartak Ngjela tha se viti 2023 do të jetë viti i ndryshimeve të mëdha në vendin tonë, duke shtuar se...

Berisha: 2022-shi ishte viti i shkatërrimit përfundimtar të drejtësisë

Kreu i Partisë Demokratike, Sali Berisha, deklaroi gjatë një konference për media këtë të premte, se viti  2022 ishte viti i...

“Dua të kthej besimin tek drejtësia”, Kondili shpalos platformën për kreun e SPAK

Prokurori Edvin Kondili ka nisur prezantimin dhe paraqitjen e platformës së tij para KLP si kandidat për kreun e SPAK. Kondili u...

Përfshirja në përgjimet e Elbasanit? Balla: Dorëzova padi, t’i shkohet deri në fund

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla foli sot për herë të parë në lidhje me historinë e përgjimeve...

Kulluri: Gjyqtarët e prokurorët kanë frikë, kërcënohen nga krimi i organizuar

Ish-anëtari i Këshillit Kombëtar të PD-së, Edvin Kulluri theksoi se gjyqtarët në vendin tonë mund të kenë dhe frikë pasi mund...

A po shfryhet dosja e inceneratorëve? Gazetari: Dilema e madhe e drejtësisë

Gazetari Roland Qafoku, i ftuar në emisionin “Now” në Euronews Albania u shpreh se pritshmëria për dosjen e inceneratorëve ishte shumë...

Krimet e luftës në Ukrainë, drejtësia ndërkombëtare, e mirëpritur por e penguar

Që kur Rusia pushtoi Ukrainën 6 muaj më parë, rreth 29 mijë krime lufte janë regjistruar nga autoritetet ukrainase. Gjykata Ndërkombëtare Penale...

Balla për arrestimin e Kajmakut: Ligji funksionon njësoj për të gjithë

Kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla përshëndeti vendimin e drejtësisë për arrestimin e ish-kryebashkiakut të Vorës, Agim Kajmaku. “Sa...

Askush nuk e mendonte se drejtësia e re do ndëshkonte politikanët, thotë Rama

Kryeministri Edi Rama deklaroi se deri pak vite më parë, askush nuk e mendonte se figura politike të rangut të lartë,...

Lleshaj: I shqetësuar për dekonspirimet e aksioneve të Policisë dhe SPAK

Ish-ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj duke komentuar operacionin e fundit ‘Plumbi i Artë’, tha se është një problem mosrealizimi i objektivit. Sipas...

Inceneratorët do të jenë prova për drejtësinë e re

Drejtësia e re duhet të provojë veten duke dhënë rezultat për çështjen e inceneratorëve. 60% e shqiptarëve mendojnë se kjo do të...