drejtor

Dënohet me burg ish-drejtori i burgut të Lushnjës

Judmir Shurdhi, ish-drejtor i burgut të Lushnjës është dënuar me gjykim të shkurtuar 1 vit e 4 muaj burg. Ai u shpall...

Shtyhet vendimi për ish-drejtorin e RTSH-së, Thoma Gëllçi

Është shtyrë vendimi për ish-drejtorin e Radio Televizionit Shqiptar, Thoma Gëllçi. Të premten në seancën e Gjykatës u parashtruan konkluzionet e mbrojtjes...

Drejtori i Wizz Air rrëfen se kur ka udhëtuar për herë të parë me avion

Jefzos Varandi, drejtori ekzekutiv i Wizz Air rrëfen se ka udhëtuar me avion për herë të parë në moshën 25-vjeçare. “Ka qenë...

Teatri i Operës pa drejtor, Ministria e Kulturës shpall vendin bosh

Si asnjëherë në historinë e drejtimit të Teatrit të Operës dhe Baletit, drejtoresha Zana Çela do të mbetet titullarja me mandatin...