drejtues

Përse ndërrohen kaq shpesh drejtuesit në qendrat e PAK? Koka zbulon arsyet

Zela Koka nga shoqata MEDPAK tha për “Review” në Euronews Albania se drejtuesit e qendrave për persona me aftësi të kufizuara...

“Tenxhere me presion që do të shpërthejë”, Bushati jep alarmin

Analisti Andi Bushati e ka cilësuar një “tenxhere me presion që do të shpërthejë” situatën e krijuar në sistemin e drejtësisë. “E...

Babaramo: Prapaskenat e konfliktit Rama-Kim, ja çfarë do të ndodhë

Gazetari Ilir Babaramo tregoi në “Now me Erla Mëhillin” prapaskenat e konfliktit mes kryeministrit Edi Rama dhe ambasadores Yuri Kim. “Besoj që...

Ish-kreu i Prokurorisë: Ka ndërhyrje në KLP për shefin e SPAK

Ish-kreu i Prokurorisë së Krimeve të Rënda, Eugen Beçi tha në një intervistë për Euronews Albania se pavarësia e sistemit të...

Yuri Kim: Do takohem me të gjithë drejtuesit legjitimë që luftojnë korrupsionin

Ambasadorja e SHBA, Yuri Kim zhvilloi të mërkurën një takim me kryeparlamentaren Lindita Nikolla dhe zv.kryetarin e Kuvendit, Agron Gjekmarkaj. Në përfundim...

Shoferët ‘kamikazë’, mbi 3000 drejtues mjetesh të dehur e pa patentë

Vrasjet në timon po kthehen në shqetësim serioz. Mbi 3 mijë shoferë janë kapur në gjendje të dehur, nën efektin e...