drita

La Amerikën për të investuar në Shqipëri, fermerit nuk i lidhin dritat

Pas 20 vitesh në emigrim në Amerikë, vendosi të kthehej në Shqipëri për të investuar në Shllak, në vendin e të...

Ankohen banorët në Durrës: Pallatet e rindërtuara pa kushte, mungojnë ujë e drita

Ndonëse çelësat e apartamenteve i kanë marrë rreth 2 muaj më parë, 20 familjet e një pallati të rindërtuar në lagjen...

Vorë| Ikën dritat, mbërritën vëzhguesit nga Këshilli i Evropës

Në një qendër votimi në Vorë ka ikur energjia elektrike. Nga momenti i fikjes së dritave, pajisjet për identifikimin dhe votimin elektronik...

VIDEO | Ndërpritet energjia elektrike në Kuvend, deputetët në terr

Seanca e sotme plenare është shoqëruar me tensione për shkak të protestës së opozitës që po zhvillohet jashtë ambienteve të saj,...

71-vjeçarja në Durrës rrëfen vuajtjet e jetës mes skamjes e mjerimit

Festat e fundvitit nuk janë vetëm plot drita, ngjyra, buzëqeshje e këngë të hareshme. Për shumë njerëz, fati nuk ka qenë aq...

Si ndikon terapia e dritës në trupin tonë?

Mjeku Hetem Ramadani në një intervistë për “Enigmat e Hipokratit” në Euronews Albania tregoi si ndikon terapia e dritës në trupin...

30 vjet pa ujë e rrugë, banorët e fshatit Kështjellas në Elbasan në kushte mesjetare

Mungesa e ujit të pijshëm dhe mungesa e infrastrukturës rrugore janë dy problematika qe shqetësojnë prej 30 vjetësh banorët e fshatit...

1 milion lekë për 2 llamba, 60-vjeçari në kushte ekstreme: Kam 3 muaj në errësirë

Vetëm pak metra larg Maternitetit të Ri, aty ku dritat nuk fiken kurrë, jeton Gjergji Zhgaba, një 60-vjeçar i cili prej...

Dritat në “Myslym Shyri” ndezur, Balluku tregon dialogun me Veliajn

Ministrja e Energjisë dhe Infrastrukturën, Belinda Balluku thotë se qytetarët janë ndërgjegjësuar për nevojën e kursimit të energjisë elektrike. Në emisionin Now...

Kriza energjitike prek futbollin gjerman, disa stadiume mund të mbyllen në dimër

Kriza energjetike që ka shkaktuar konflikti mes Rusisë dhe Ukrainës nuk ka kursyer as klubin e Bajernit, duke prekur tempullin e...

Në Greqi mund të fiken dritat e rrugëve dhe monumenteve historike gjatë natës

Pas kësaj vere, me shumë mundësi rrugët në Greqi do të ndriçohen më pak, monumentet historike nuk do të kenë më dritë artificiale...

Dëmtohet rrjeti elektrik, disa zona në Tiranë pa drita

Rrjeti elektrik në Tiranë është dëmtuar si pasojë e punimeve në një subjekt publik. Disa zona kanë ngelur pjesërisht pa energji elektrike,...

Japonia urdhëron 37 milionë njerëz të fikin dritat

Qeveria japoneze u ka bërë thirrje njerëzve në Tokio dhe zonën përreth të përdorin më pak energji elektrike të hënën, pasi...

Gruaja që bën veshje tradicionale tregon detajet e çdo krahine

Prej vitesh shtëpinë e ka shndërruar në muze me veshje tradicionale nga të gjitha trevat shqiptare. Punimet plotësisht origjinale të realizuara...

Familja rome rrit vajzën me sindromën down në kushte minimale

Romët mbeten prej vitesh një ndër komunitetet më të varfra në Shqipëri. Në ditën ndërkombëtare të tyre, Euronews Albania sjell historinë e...

OSHEE i ndërpreu dritat, djali i të ndjerës: Vdiq nga i ftohti

Liljana Sema raportohet të ketë humbur jetën nga i ftohti. Djali i saj, Kushtrim Sema akuon se OSHEE ia ndërpreu dritat...